Sensacja w LaLiga. Real Madryt oddala się od walki o mistrzostwo

Aktualizacja: 6 lut 2023, 14:06
5 lut 2023, 16:23

Real Madryt po raz kolejny w tym sezonie stracił punkty. Tym razem podopieczni Carlo Ancelottiego niespodziewanie przegrali na wyjeździe 0:1 z RCD Mallorcą. Taki wynik sprawia, że walka “Królewskich” o mistrzostwo Hiszpanii będzie bardzo trudna.

Przed rozpoczęciem niedzielnego spotkania na Iberostar Estadio na Majorce ekipa “Królewskich” traciła pięć punktów do liderującej FC Barcelony. Nie chcąc już teraz wypaść z walki o mistrzostwo Hiszpanii, drużyna Carlo Ancelottiego bezsprzecznie musiała wygrać to starcie.

Sensacyjna porażka Realu Madryt

Real Madryt przystąpił do tego spotkania bez kilku kontuzjowanych graczy. Z powodu urazu na boisku nie pojawił się Karim Benzema, natomiast podczas rozgrzewki kontuzji doznał Thibaut Courtois, którego miejsce zajął Andrij Łunin. Ponadto nieobecni byli Lucas Vazquez, Ferland Mendy czy Eder Militao.

Spotkanie rozpoczęło się dla “Królewskich” bardzo źle. Już w 13. minucie po dośrodkowaniu w pole karne Vedat Muriqi efektownym uderzeniem znalazł drogę do siatki. Jak się później okazało, gol nie został jednak zaliczony napastnikowi Mallorki – zapisano, że trafienie samobójcze zanotował Nacho Fernandez.

Zespół ze stolicy Hiszpanii przez długie minuty bił głową w mur, a najlepszą okazję miał w 59. minucie, kiedy to arbiter podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Marco Asensio, ale świetnie spisał się Predrag Rajković, który obronił to uderzenie. Wynik w kolejnych minutach nie uległ już zmianie.

RCD Mallorca vs Real Madryt 1:0
1:0 Nacho Fernandez (sam.) 13′

Na skutek porażki, Real Madryt pozostaje na drugim miejscu w tabeli ze stratą pięciu punktów do FC Barcelony. Katalończycy w niedzielny wieczór mogą jednak powiększyć tę przewagę, bowiem o godzinie 21:00 zagrają na własnym stadionie z Sevillą.

Fatalny mecz Polaków w „polskim meczu” w Serie A. Napoli coraz bliżej tytułu [WIDEO]