Sensacyjna porażka Arsenalu. Kiwior tylko na ławce

Aktualizacja: 6 lut 2023, 14:11
4 lut 2023, 16:44

W sobotnie popołudnie liderująca w tabeli Premier League ekipa Arsenalu doznała drugiej porażki w obecnym sezonie, niespodziewanie przegrywając 0:1 z Evertonem. Cały mecz na ławce rezerwowych przesiedział Jakub Kiwior.

Przed rozpoczęciem sobotniego spotkania Arsenal pewnie prowadził w ligowej tabeli. Nad drugim Manchesterem City miał pięć punktów przewagi i jeden mecz rozegrany mniej. W przypadku wygranej drużyna Mikela Artety mogła więc powiększyć dystans dzielący ją nad ekipą Pepa Guardioli.

Niespodziewana porażka Arsenalu, Kiwior na ławce

Pierwsza połowa starcia na Goodison Park dość nieoczekiwanie upłynęła pod znakiem przewagi Evertonu, przynajmniej jeśli chodzi o liczbę stworzonych dogodnych sytuacji bramkowych. Świetne okazje mieli Dominic Calvert-Lewin i Abdoulaye Doucoure, ale piłka po ich uderzeniach mijała bramkę Aarona Ramsdale’a.

Po stronie Arsenalu brakowało czołowej postaci, która byłaby w stanie odmienić przebieg spotkania. Co prawda w ofensywie coś konkretnego próbował tworzyć Bukayo Saka, ale pozostali zawodnicy nie potrafili wykorzystać kreowanych przez Anglika okazji.

W 60. minucie doszło do ustalenia rezultatu spotkania. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najprzytomniej w polu karnym zachował się James Tarkowski, który znalazł drogę do siatki i tym samym zapewnił Evertonowi pierwsze zwycięstwo pod wodzą nowego trenera, Seana Dyche’a.

Everton vs Arsenal 1:0
1:0 James Tarkowski 60′

Cały mecz na ławce rezerwowych przesiedział Jakub Kiwior, który jak dotąd nie miał jeszcze okazji na debiut w ekipie “Kanonierów”. Pierwsze minuty z kolei dostał inny zimowy nabytek Arsenalu, Jorginho, który po godzinie gry zmienił na boisku Thomasa Partey’a.

Mimo porażki z Evertonem, ekipa Arsenalu w dalszym ciągu prowadzi w tabeli Premier League z 50 punktami na koncie. W następnej kolejce drużyna Mikela Artety zagra na własnym stadionie z Brentfordem.