Strona główna Siatkówka Sensacyjny transfer PGE ATOMU Trefla Sopot!

Sensacyjny transfer PGE ATOMU Trefla Sopot!

0

Mistrzyni Europy z 2005 roku, wielokrotna reprezentantka Polski i kapitan drużyny narodowej Milena Rosner po przebytych testach oficjalnie dołącza do PGE Atomu Trefla Sopot.

34-letnia Rosner będzie w sopockim zespole rywalizować o miejsce na pozycji libero z obecną reprezentantką kraju, Agatą Durajczyk.

Z rywalizacji w klubie zawsze wychodzi coś dobrego – podsumowuje krótko podpisanie kontraktu z Rosner prezes klubu, Roman Szczepan Kniter.

Urodzona w Słupsku i mierząca 180 centymetrów siatkarka w latach 2011-2013 grała w Impelu Wrocław. Wcześniej zasilała kluby z lig włoskiej, hiszpańskiej i rumuńskiej. Z Foppapedretti Bergamo świętowała wywalczenie Pucharu Włoch, a z Club Voleibol Tenerife wywalczyła brązowy medal Ligi Mistrzyń, będąc także najlepiej przyjmującą zawodniczką Final Four z 2007 roku, jak również została wicemistrzynią Hiszpanii. W 2011 roku zdobyła z Dinamem Bukareszt brązowy medal ligi rumuńskiej. Na koncie legendarnej polskiej zawodniczki są także dwa mistrzostwa Polski wywalczone z zespołem z Muszyny (2006, 2009).

Największym sportowym sukcesem w karierze Rosner pozostaje jednak złoty medal Mistrzostw Europy 2005. Warto także zaznaczyć, że trzy lata później awansowała ona z zespołem biało-czerwonych do Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Olbrzymie doświadczenie Rosner jest jednym z głównych powodów, dla których popularna “Kapitanka” występować będzie w PGE Atomie Treflu.

Jej doświadczenie mówi samo za siebie, dlatego ma stanowić dla drużyny wsparcie nie tylko pod kątem sportowym, ale także mentalnym – wyjaśnia dwukrotny triumfator Ligi Mistrzyń, a obecnie szkoleniowiec sopocianek Lorenzo Micelli.

Rosner podpisała z PGE Atomem Treflem kontrakt obowiązujący na najbliższy sezon. W piątkowym meczu z Chemikiem Police zawodniczka odpoczywała, ale być może zagra w kolejnych spotkaniach SGB Amica Cup Szamotuły 2014 – w sobotę (18:00) z Polskim Cukrem Muszynianką lub niedzielę (11:00) z Impelem Wrocław.

Źródło: PGE ATOM Trefl Sopot