Strona główna Koszykówka Serbska jedynka w Śląsku na trzy lata

Serbska jedynka w Śląsku na trzy lata

0

Strahinja Jovovanović będzie nowym rozgrywającym Śląska Wrocław. Władze siedemnastokrotnych mistrzów Polski podpisały z mierzącym 188 cm, dwudziestotrzylatkiem trzyletni kontrakt. 

Serb w poprzednim sezonie występował w ekipie Steaua Bukareszt. W 17 spotkaniach ligi rumuńskiej zdobywał średnio 15,7 punktu, 2,9 zbiórki i 4,2 asysty. W przeszłości grał przede wszystkim w ojczyźnie (juniorskie drużyny Meka Leks, OKK Belgrad, Radnicki Kragujevac, KK Vrsac) oraz w Czarnogórze (KK Lovcen Cetinje). Z młodzieżową reprezentacją Serbii występował na Uniwersjadzie w 2017 roku.

Powód, dla którego ściągnęliśmy Strahinję jest prosty – to zawodnik, który potwierdził swoją wartość występami w Rumunii. Jest w najlepszym wieku, by się rozwijać. Ma duże umiejętności, a jego wyniki z poprzedniego sezonu pokazują, że powinien być odpowiednim zawodnikiem dla Śląska. Poznałem go kiedyś, gdy był jeszcze młodym zawodnikiem, ale od tamtego czasu z sezonu na sezon czynił bardzo duże postępy. Liczę na to, że w Śląsku zaliczy jeszcze większy krok do przodu – mówi na oficjalnej stronie drużyny trener Oliver Vidin. http://credit-n.ru/zaymyi-v-ukraine.html

Komentarze