Serie A: Polscy golkiperzy nie podnieśli się z ławki. Kilkanaście minut Zielińskiego

26 lis 2017, 23:58

W czterech spotkaniach Serie A, przynajmniej teoretycznie, brali udział Polacy. Piszemy teoretycznie, bo trzech na czterech nie powąchało nawet murawy. Jedynie Piotr Zieliński zagrał kilkanaście minut w wygranym przez Napoli spotkaniu z Udinese (0:1), o czym przeczytacie TUTAJ.

Juventus Turyn 3-0 Crotone (0:0)
1:0 – Mario Mandzukić 52′
2:0 – Mattia De Sciglio 60′
3:0 – Medhi Benatia 71′

Po porażce z Sampdorią w miniony weekend (2:3) nikt w Turynie nie brał pod uwagę porażki z Crotone. Choć w pierwszej połowie Bianconeri zdecydowanie przeważali, to zwątpienie mogło się pojawić, bo na tabeli wyników widniał bezbramkowy remis. Wszystko jednak rozstrzygnęło się między 52. a 71. minutą meczu i turyńczycy wygrali 3:0. Na ławce rezerwowych gospodarzy cały mecz przesiedział Wojciech Szczęsny.

Składy:

Juventus: Gianluigi Buffon – Andrea Barzagli, Medhi Benatia, Benedikt Hoewedes (69′ Miralem Pjanić) – Stephan Lichtsteiner (57′ Mattia De Sciglio), Claudio Marchisio (77′ Stefano Sturaro), Blaise Matuidi, Alex Sandro – Douglas Costa, Mario Mandzukić, Paulo Dybala.

Crotone: Alex Cordaz – Daniel Pavlović, Federico Ceccherini, Arlind Ajeti, Mario Sampirisi – Andrea Nalini (86′ Marco Davide Faraoni), Rolando Mandragora, Andrea Barberis (79′ Aristoteles Romero), Marcus Rohden – Aleksandar Tonev (55′ Marcello Trotta), Ante Budimir.

Genoa 1:1 Roma (0:0)
Bramki: El Shaarawy (59.)
Lapadula (70. – karny)

Cały mecz na ławce rezerwowych Romy przesiedział Łukasz Skorupski. Jego drużyna po remisie z Genoą traci już 7 punktów do liderującego SSC Napoli, ale zajmuje niezłe 4. miejsce z dorobkiem 31 punktów. Polski golkiper niestety nie zagrał w tym sezonie jeszcze ani minuty.

Kartki: Taarabt (Genoa) – Fazio, Nainggolan, Jesus – żółta; De Rossi – czerwona (Roma)

Składy:

Genoa: Perin – Rosi, Izzo, Spolli, Zukanović – Rigoni, Veloso (90. Cofie), Bertolacci – Taarabt (86. Omeonga), Laxalt – Pandew (63. Lapadula)

Roma: Alisson – Florenzi, Fazio, Jesus, Kolarov – Nainggolan (87. Schick), De Rossi, Strootman, El Shaarawy (78. Gonalons), Dżeko, Perotti (58. Defrel)

Lazio 1:1 Fiorentina  (1:0)
1:0 De Vrij 25′
1:1 Babacar 90+4′ (k.)

W drużynie gości, która w doliczonym czasie gry wyszarpała jeden punkt na ławce po raz kolejny znalazł się Bartłomiej Drągowski. Były piłkarz Jagiellonii Niałystok podobnie jak Łukasz Skorupski nie zagrał w tym sezonie ani minuty. Jego drużyna zajmuje odległe 11. miejsce z dorobkiem 18 punktów.

LAZIO: Straskosha; Bastos, de Vrij, Radu; Marusic (76′ Basta), Parolo, Leiva, Milinkovic, Lulic (62′ Lukaku); Luis Alberto (88′ Caicedo), Immobile.
Rezerwowi: Vargic, Guerrieri, Wallace, Patric, Luiz Felipe, Murgia, Neto, Palombi.

FIORENTINA: Sportiello; Laurini (65′ Vitor Hugo), Pezzella, Astori, Biraghi; Benassi (77′ Saponara), Badelj, Veretout; Chiesa, Simeone, Thereau (60′ Babacar).
Rezerwowi: Dragowski, Cerofolini, Gaspar, Milenkovic, Olivera, Sanchez, Cristoforo, Dias, Eysseric, Lo Faso.