Strona główna Pozostałe Inne Skoki spadochronowe dla każdego – na czym polega skok w tandemie?

Skoki spadochronowe dla każdego – na czym polega skok w tandemie?

0

Masz ochotę na zrobienie czegoś niezwykłego? Chcesz przekonać się, jak to jest, gdy spada się w przestworzach? W takim przypadku wypróbuj skoki tandemowe – dzięki tym skokom spadochronowym możesz poczuć się tak, jak profesjonalny skoczek. Bez żadnych szkoleń, badań lekarskich i specjalnej kondycji!

Ze skoków tandemowych korzysta coraz więcej ludzi – to jedyna tego rodzaju okazja, aby poczuć na własnej skórze prędkość 200 kilometrów na godzinę. Jeżeli również chcesz przeżyć niesamowitą przygodę, skoki w tandemie to nie lada gratka. Na czym polega taki skok i gdzie można z niego skorzystać?

Na czym polega tandem?

Nietrudno domyślić się po samej nazwie – skoki tandemowe odbywają się w dwójkę. Biorą w nich udział pasażer, który nie musi mieć żadnego doświadczenia w zakresie spadochroniarstwa, a także instruktor, którego zadaniem jest pokierowanie tym przedsięwzięciem od strony technicznej. Do skoków w tandemie wykorzystuje się specjalne uprzęże łączące pasażera i instruktora, a także spadochron główny, zapasowy oraz automat dla pełnego bezpieczeństwa.

Przed rozpoczęciem skoku spadochronowego uczestnik przechodzi przez krótkie przeszkolenie, podczas którego otrzymuje podstawowe informacje. Następnie odbiera się również wyposażenie – gogle i w razie potrzeby kombinezon. Gdy wszyscy są już gotowi, wchodzą do samolotu, który wylatuje na wysokość 3000 lub 4000 metrów.

Od wysokości wyskoku zależy czas swobodnego spadania, który jest tym najbardziej emocjonującym momentem – to wtedy spada się z prędkością rzędu 200 kilometrów na godzinę w kierunku ziemi i jest to jedyna tego rodzaju okazja, podczas której można zaznać tego uczucia. W przypadku skoku z 3000 metrów czas swobodnego spadania wynosi około 30 sekund, dla 4000 metrów to około 60 sekund.

Po osiągnięciu właściwej wysokości, instruktor otwiera spadochron. Przez kilka minut następuje wolne opadanie w kierunku lądowiska. Lądowanie jest bezpieczne – jest miękkie i nie powoduje ryzyka urazów.

 

Całe to niezwykłe wydarzenie może być również zarejestrowanie – otrzymasz wtedy zdjęcia i film. Za zebranie materiałów jest odpowiedzialny jeszcze jeden skoczek, który wyskakuje na chwilkę przed tandemem, wobec tego ujęcia są spektakularne, a taka pamiątka na pewno niesamowita.

Gdzie można skoczyć w tandemie i ile to kosztuje?

Ceny skoków tandemowych wcale nie są wysokie. Zwykle rozpoczynają się od około 500 złotych za skok z 3000 metrów i od 700 złotych za skok z 4000 metrów. Usługa rejestracji skoku to dodatkowy koszt rzędu 200-300 złotych. Również ośrodki spadochroniarskie mają dla swoich klientów szereg promocji i obniżek, dlatego za realizację swojego marzenia można zapłacić jeszcze mniej.

Dzisiaj ze skoków można skorzystać w wielu różnych zakątkach kraju – są one organizowane głównie w klubach lotniczych, dlatego niemalże w każdym województwie można znaleźć oferty tego typu. Rezerwację można wykonać przeważnie on-line, więc nie ma potrzeby dojeżdżania na miejsce w celu umówienia szczegółów skoku.

Jeżeli szukasz dodatkowych informacji dotyczących skoków spadochronowych, znajdziesz je pod adresem: http://skokiwarszawa.pl/.

Komentarze