Skra przegrywa po raz pierwszy w tym sezonie!

6 gru 2014, 20:59

W kolejnym spotkaniu 13. kolejki PlusLigi Mistrz Polski, Skra Bełchatów gościł u siebie beniaminka, MKS Banimex Będzin. W drużynie gospodarzy na boisku zabrakło trzech podstawowych graczy tj. Mariusza Wlazłego, Karola Kłosa i Facundo Conte. W najbardziej sensacyjnym pojedynku tego sezonu goście pokonali bełchatowian 3:1.

Gospodarze bardzo pewnie weszli w pierwszy set, jednak gdy w polu zagrywki pojawił się Miłosz Hebda, bełchatowianie szybko utracili swoją przewagę. Na drugiej przerwie technicznej przegrywali 13:16. Po przerwie na żądanie ich trenera udało im się odrobić straty. W końcówce seta w najważniejszych momentach goście popełnili błędy i to bełchatowianie wygrali pierwszą partię 26:24.

W drugim secie będzinianie wrócili na boisko z nowym zapasem energii i skuteczności – to oni wygrywali większość akcji. Bełchatowianie nie potrafili zatrzymać ich blokiem. Jedyną jasną postacią w drużynie gospodarzy był Maciej Muzaj, który próbował ratować ciężką sytuację swojego zespołu. Jednak mimo jego starań to goście wygrali drugą partię 25:18.

W kolejnym secie będzinianie ponownie okazali się lepsi. Byli skuteczni zarówno w ataku, jak i obronie. Wykorzystywali przy tym błędy bełchatowian. W końcu trener Miguel Falasca zdecydował się wprowadzić na boisko swoich dwóch podstawowych zawodników: Michała Winiarskiego i Nicolasa Uriarte. Jednak i to nie powstrzymało będzinian przed wygraniem kolejnej partii 25:20.

Początek czwartego seta był dużo bardziej wyrównany niż reszta spotkania. Siatkarze grali punkt za punkt, jednak mniej więcej od połowy partii bełchatowianie nie potrafili poradzić sobie z atomowymi atakami gości. Przewaga beniaminka była miażdżąca, a gospodarze bezradni wobec poczynań będzinian. Goście wygrali ostatecznie 25:17 i stali się przy tym największą niespodzianką w tegorocznym sezonie PlusLigi.

MVP meczu: Miłosz Hebda

PGE Skra Bełchatów – MKS Banimex Będzin 1:3 (26:24, 18:25, 20:25, 17:25)

Składy zespołów:
Skra: Lisinac (9), Wrona (8), Muzaj (13), Włodarczyk (7), Brdovic, Marechal (12), Piechocki (libero) oraz Uriarte i Winiarski (6),
MKS: Hebda (20), Sarnecki (14), Gaca (2), Oczko (3), Hunek (9), Żuk (11), Milczarek (libero) oraz Kowalski, Warda (1) i Mierzejewski (libero)