NBA: Słaby mecz Gortata, Wizards przegrywa z mistrzem [WIDEO]

12 lis 2016, 10:30

Minionej nocy aktualni mistrzowie Cleveland Cavaliers przylecieli do Waszyngtonu, aby rozegrać mecz z miejscowymi Wizards. Goście wygrali to spotkanie 105:94, a polski jedynak w NBA Marcin Gortat – rozegrał słabe zawody, zdobywając tylko 4 punkty.

Gortat na parkiecie przebywał niecałe 26 minut. W tym czasie zdobył 4 punkty trafiając 2-5 z gry. Z tablicy zebrał 15 piłek (11 w obronie i 4 w ataku). Oprócz tego miał jeszcze 1 asystę, 1 przechwyt i popełnił 3 faule.

Po pierwszej kwarcie to gospodarze wygrywali 31:26. Jednak w drugiej kwarcie mistrzowie nie zostawili szans wygrywając ją 32:25. Wizards nie potrafili poradzić sobie z świetnie dysponowanym dzisiaj duetem Lebron James i Kyrie Irving. Trzecia kwarta to była przede wszystkim ”strzelnica” ekipy z Waszyngtonu. W czwartej Cavaliers dopełnili formalności i ostatecznie to oni wygrali 105:94.

Gości do zwycięstwa poprowadził wcześniej wspomniany duet Lebron James i Kyrie Irving. Ten pierwszy zdobył 27 punktów i 10 zbiorek a drugi 29 punktów i 6 asyst. Wśród pokonanych wyróżnić można Johna Walla, który zdobył 28 punktów oraz Markieffa Morrisa, który skończył mecz z dorobkiem 20 punktów.

Washington Wizards z bilansem 2-6 zajmują 14. miejsce w Konferencji Wschodniej. Następny mecz rozegrają z Chicago Bulls.

Cleveland Cavaliers – Washington Wizards 105:94 (26:31, 32:25, 26:19, 21:19)

Wizards: Wall 28, Morris 20, Porter Jr. 11, Oubre Jr. 10, Burke 9, Satoransky 8, Gortat 4, Thornton 2, Smith 0.