Śląsk wygrywa na wyjeździe

Aktualizacja: 19 sty 2023, 13:47
24 paź 2019, 21:43

W jedynym rozegranym dziś spotkaniu Energa Basket Ligi Śląsk Wrocław wygrał na wyjeździe z Polpharmą Starogard. Najskuteczniejszym na boisku zawodnikiem był Devoe Joseph zdobywca dwudziestu siedmiu oczek.

Trójki Kamau Stokesa i Jonathana Williamsa otworzyły Polpharmie wynik. Gospodarze na tym nie poprzestali. Grając skutecznie utrzymywali prowadzenie. Po dziesięciu minutach było 24:16. Po wznowieniu gry wrocławianie zaczęli od serii 7:0. Grę gospodarzy ożywiło wejście Jonathana Williamsa, który był nie do zatrzymania. Po późniejszym trafieniu Pawła Dzierżaka przewaga wynosiła już 13 punktów.

Polpharma na początku trzeciej kwarty ponownie powiększała przewagę dzięki rzutom z dystansu, ale tym samym opowiadali rywale – trafił swoje również Kamil Łączyński. Późniejsze trójki Devoe Josepha i Mathieu Wojciechowskiego doprowadziły do wyrównania. Po chwili WKS Śląsk wychodził na prowadzenie, a atak gospodarzy nie funkcjonował już tak dobrze. Po 30 minutach ekipa z Wrocławia była lepsza – 68:66. W pewnym momencie czwartej kwarty po kolejnym rzucie Josepha przewaga zespołu trenera Andrzeja Adamka wzrosła do ośmiu punktów. Śląsk już do końca nie oddał prowadzenia.

POLPHARMA STAROGARD GDAŃSKI – WKS ŚLĄSK WROCŁAW 82:99(24:16, 16:19, 26:33, 16:31)

Polpharma: Jonathan Williams 22, Daniel Gołębiowski 17, Brett Prahl 10, Kamau Stokes 9, Aleksander Załucki 6, Michał Kołodziej 5, Paweł Dzierżak 4, Isaiah Wilkins 3, Maciej Bojanowski 3, Jakub Motylewski 3.

Śląsk: Devoe Joseph 27, Mathieu Wojciechowski 19, Torin Dorn 18, Andrew Chrabaszcz 10, Michał Gabiński 8, Clayton Custer 7, Kamil Łączyński 5, Aleksander Dziewa 5.