Ślęza Wrocław pokonuje Pszczółki w turnieju o Puchar Rektora UMCS

Aktualizacja: 1 lut 2023, 13:41
15 wrz 2019, 13:33

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin przegrała ze Ślęzą Wrocław w trzecim meczu o Puchar Rektora UMCS 35-37. Gospodynie zajęły trzecie miejsce w turnieju.

Mecz rozegrany został w systemie 3×8 minut. Pszczółki początek meczu miały fenomenalny. Trójki Julii Adamowicz i dobra gra Olgi Trzeciak sprawiły, że gospodynie prowadziły nad wrocławiankami aż 11-5. Gospodynie bardzo mocno weszły w mecz. Po pierwszej kwarcie na tablicy wyników widniał rezultat 13-9.

Druga kwarta również dała wiele emocji. Ślęza zaczęła naciskać na Pszczółki. Po 5 minutach mieliśmy wynik 24-22. Dwójkę dorzuciła Julia Adamowicz (26-24). Bardzo dobrze w defensywie zachowała się Jovana Popovic, która z osobistych dołożyła kolejne dwa punkty (28-24). Przez dwie części spotkania to Pszczółki dominowały, triumfując 28-26.

Pszczółki trzecią część rozpoczęły od mocnego uderzenia. Trójkę zaliczyła Zuzanna Sklepowicz (33-29). Moc w defensywie gospodyń zaprocentowała. Świetną akcję wypracowały Zuzanna Sklepowicz wraz z Amą Degbeon, dzięki czemu gospodynie miały chwilę spokoju (35-32). Mimo to wrocławianki trzymały się mocno. Stan meczu wyrównała Stankovic (35-35). Na dwie minuty przed gwizdkiem sędziego zaczęła się walka nerwów. Za trzy spróbowała Popovic, później poprawić chciała Degbeon. Po faulu Śglęza wyszła na dwupunktowe prowadzenie (35-37). Taki też wynik pojawił się na tablicy.

Pierwsze miejsce w turnieju zajęły Tsmoki Mińsk. Drugie były zawodniczki Ślęzy Wrocław, a trzecie gospodynie – Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin.