Smokowski odpowiada Francuzom po finale MŚ 2022. “Trochę godności”

19 gru 2022, 16:54

Francuski dziennik “L’Equipe” ocenił pracę Szymona Marciniaka w finale mundialu pomiędzy Argentyną i Francją tylko na “2” w dziesięciostopniowej skali. Dziennikarze zwracają uwagę na nieprawidłowości i wbrew rozsądkowi próbują udowodnić całemu światu, że to Polak wypaczył wynik finału MŚ 2022. Głos w sprawie zabrał Tomasz Smokowski z “Kanału Sportowego”.

Francuskie media kontynuują krytykę Marciniaka, Smokowski im odpowiada

Gdy wielkie nazwiska piłkarskiego świata zaraz po meczu finałowym rozpływały się nad stylem w jakim Marciniak poprowadził ten mecz, “L’Equipe” przyznało mu jedną z najniższych możliwych not. Francuzi krok po kroku zwracają uwagę na sytuacje, w których sędzia powinien zachować się inaczej. Jedną z nich jest trzeci gol dla Argentyny.

Zanim piłka wpadła do siatki po strzale Leo Messiego, rezerwowi Albicelestes przekroczyli linię boiska. Przepisy piłkarskie wskazują, że sędzia w takiej sytuacji powinien anulować bramkę. Problem w tym, że gdyby Marciniak zastosował ten przepis, postąpiłby absolutnie wbrew duchowi gry. Wówczas już nikt nie mówiłby o perfekcyjnym występie, a “okradzeniu” Argentyńczków.

Głos w tej sprawie zabrał Tomasz Smokowski, który zwrócił się do “L’Equipe” apelując o godność i usunięcie tej informacji. Dziennikarz zwrócił również uwagę na sytuację bramkową Francji, gdy Kolo Muani znalazł się w sytuacji sam na sam z Emiliano Martinezem pod koniec dogrywki. Podczas tej akcji francuscy rezerwowi w znacznie większej ilości znaleźli się na boisku.

— Usuwać! Trochę godności… Powinniście przybyć na stadion na długo przed 80. minutą. Widzieliście, gdzie byli wszyscy wasi rezerwowi, gdy Kolo Muani strzelał w 124. minucie? Jeśliby trafił, nie uznajemy? Naprawdę? Widzicie jedną stronę. Kiepska przegrana — tłumaczenie słów Smokowskiego.

Lista zarzutów Francuzów dla Marciniaka:

– Naciągany rzut karny na Di Marii;
– Brak karnego na Thuramie (Marciniak pokazał żółtą kartkę za symulowanie);
– Brak kartki dla Romero i ogólnie brak kartek dla Argentyńczyków za taktyczne przewinienia.

Oficjalnie: Szokująca decyzja Benzemy. Kończy z grą w kadrze

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA