Sobota w Basket Lidze Kobiet

9 gru 2017, 20:54

Cztery z sześciu spotkań w ramach dwunastej kolejki BLK rozegrano dzisiaj. Tylko Gorzowianki jako gospodynie wygrały. W pozostałych spotkaniach wygrywały drużyny gości.

Przyzwoicie zagrane 30 minut w wykonaniu PGE MKK Siedlce to za mało aby pokonać słabo solidnie grający JAS-FBG Sosnowiec. Gospodynie po 4 minutach gry prowadziły (10:6) a 8 punktów rzuciła Katarzyna Trzeciak.  W kolejnych minutach do gry „włączyła” się także Magdalena Parysek, której punkty jednak nie pomogły w wygraniu pierwszych 20 minut gry (35:40). Łącznie duet Trzeciak-Bochniak w I połowie rzucił 26 „oczek” i widoczny był brak kontuzjowanej liderki Oksany Mołłow. Pod koniec II kwarty dała o sobie znać Robyn Parks (11 punktów) a dodatkowo dobrze grała również Šikšniute (15). Po zmianie stron wyrównana walka trwała w dalszym ciągu, jednak pod koniec III kwarty seria 5:0 dała prowadzenie PGE MKK po 30 minutach gry (55:51). W ostatniej kwarcie fragment wygrany przez gości 13:2 oraz dalsze dobre minuty i wygrana kwarta (20:6).

PGE MKK Siedlce – Zagłębie Sosnowiec 61:71 (23:18, 12:22, 20:11, 6:20)
Siedlce: Parysek 20, Trzeciak 20, Stępień 6, Alikina 6, Żukowska 5, Lapszyński 2, Kondus 2
Sosnowiec: Šikšniute 25 (12zb), Parks 20, Skrba 12 (12zb), Swanier 6, Pačkovski 6, Urbaniak 3, Fikiel 1
W spotkaniu w Toruniu tąpnięcie nastąpiło w drugiej odsłonie. Przegrana 10:29 druga kwarta ustawiła spotkanie. W pierwszej minimalnie lepsze były  gospodynie. Jeszcze w czwartej kwarcie przewaga lublinianek spadła do siedmiu oczek, ale to był wszystko na co było stać torunianki.
ENERGA TORUŃ – PSZCZÓŁKA AZS UMCS LUBLIN 63:74 (19:12, 10:29, 17:15, 17:18)
Spotkanie lepiej rozpoczęła Ostrovia, ale już w drugiej kwarcie wszystkie straty odrobiła Enea AZS. Kluczowa była trzecia kwarta. Poznanianki rzuciły wtedy aż 35 punktów i odskoczyły. W ostatniej kwarcie trwał pościg ostrowianek, ale nie zakończył się on sukcesem. Liderką ekipy przyjezdnej była Jazmine Davis z 26 punktami, 6 zbiórkami i 4 asystami. 20 punktów, 6 zbiórek i 7 asyst dla gospodyń zanotowała Jordan Jones.
Ostrovia Ostrów Wlkp. – Enea AZS Poznań 75:79
Od początku spotkania to gorzowianki były lepszym spotkaniem, chociaż Widzew w pierwszej połowie był bardzo wymagającym rywalem. Najważniejsza była trzecia kwarta – to właśnie tę część meczu gospodynie wygrały 15 punktami. Ostatecznie zwyciężyły aż 73:44. Carolyn Swords zanotowała w tym spotkaniu 28 punktów i 10 zbiórek. Kathleen Scherr zdobyła dla gości 14 punktów i 7 zbiórek.

InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. – Widzew Łódź 73:44