Sobota w ekstraklasie koszykarek-MISTRZYNIE DALEJ NIE POKONANE

10 lis 2018, 23:43

W sobotnich meczach Energii Baket Ligi Kobiet wygrywały faworytki. Mistrzynie Polski CCC Polkowice prowadzą w ligowej tabeli. Kroku dorównują im zawodniczki Ślęzy Wrocław. Obie ekipy mają sześciu wygranych i zero porażek. Na drugim biegunie są zawodniczki z Ostrowa Wlkp., które przegrały wszystkie spotkania. Dalej z jedną wygraną pozostają koszykarki z Gdańska.

Początek spotkania był zaskakująco dobry dla PGE MKK. Siedlczanki objęły prowadzenie 12:5, na co błyskawicznie zareagował Tomasz Herkt. Po czasie Artego wróciło na właściwe tory. Trójka Julie McBride sprawiła, że przyjezdne wygrywały 18:16. W drugiej kwarcie bydgoszczanki powoli zaczęły odskakiwać gospodyniom. Jedak to do siedlczanek należała końcówka tej połowy, zmniejszają straty z dziewięciu do trzech punktów. Trzecia kwarta zupełnie nie wyszła siedlczankom. PGE MKK zdobył w tej ćwiartce zaledwie sześć punktów, przez co przewaga Artego sięgnęła 20 punktów. Ostatnia odsłona spotkania już nie miała wpływu na wynik końcowy.

PGE MKK Siedlce – Artego Bydgoszcz 68:88 (16:21, 24:22, 6:27, 22:18)

PGE MKK: 8. Kristi Bellock 22 (10 zbiórek), 30. Rebecca Harris 14, 9. Oksana Mollov 13, 42. Samantha Lapszynski 6, 15. Samra Omerbašić 6, 6. Laura Ikstena 5, 10. Ewa Bacik 2, 21. Tetiana Jurkewiczus, 25. Marta Urbaniak

Artego: 14. Karolina Poboży 20, 10. Dragana Stanković 19, 8. Elżbieta Mędzik 17, 17. Ziomara Morrison 10, 7. Agnieszka Szott-Hejmej 7, 4. Tamara Radočaj 6, 13. Julie McBride 5, 31. Monica Louise Engelman 4, 5. Katarzyna Kocaj, 24. Paulina Kuczyńska

Ostrovia zagrała zupełnie inaczej niż w ostatnim meczu. Zwłaszcza w pierwszej połowie były bardzo wymagającym rywalem. Później my już zdecydowanie lepiej broniliśmy i udało się odskoczyć na bezpieczną przewagę – powiedział Arkadiusz Rusin, trener Ślęzy, która zwycięstwo zapewniła sobie praktycznie w trzeciej kwarcie, którą wygrała 27:13.

Wysoka obrona rywalek sprawiała wiele problemów Ostrovii, która po przerwie miała problemy z konstruowaniem akcji. Koszykarki Ślęzy w odpowiednim momencie zaczęły trafiać z dystansu i odskoczyły na bezpieczną przewagę. – Styl nie jest ważny, ważna jest wygrana. W drugiej połowie zagrałyśmy przyzwoicie, chociaż wciąż popełniamy dużo błędów, które musimy wyeliminować. Teraz mamy przerwę na mecze reprezentacyjne, więc może uda się to zrealizować – powiedziała Lea Miletić, skrzydłowa Ślęzy.

TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski – 1KS Ślęza Wrocław 47:80 (21:25, 7:14, 13:27, 6:14)
Ostrów Wlkp.: Ossowska 20, Jackowska 8, Wajler 6, Jaworska 4, Nowicka 3, Motyl 2, Podkańska 2, Kaczmarek 2
Wrocław: Burdick 17, Palenikova 16, Udodenko 16, Kastanek 10, Miletic 9, Naczk 5, Colson 3, Szybała 2, Dobrowolska 2

Lepiej mecz zaczęły zawodniczki w czarnych strojach które szybko wyszły na prowadzenie 8:3. Odpowiedziała im Santa Baltkojiene udanym wejściem pod kosz. Niestety gospodynie w kolejnej akcji straciły swoją kapitan po tym jak musiała zostać sprowadzona z parkietu po kontuzji kolana. Nie podłamało to jednak gdynianek, które w kolejnych dwóch akcjach punktowały z półdystansu i wyszły na prowadzenie 9:8. Zawodniczki z CCC nie mogły powstrzymać Sonji Greinacher, która po pierwszej kwarcie miała na swoim koncie 8 punktów.Drugą część spotkania od serii 16 punktów rozpoczęły zawodniczki CCC co pozwoliło im wyjść na 5 punktową przewagę. Niemoc w ataku po 5 i półminuty gry przełamała Kamila Podgórna rzutem za trzy punkty. Jednak to polkowiczanki nadal były lepsze w tej części gry i przed ostatnią kwartą prowadziły 7 oczkami. W ostatnich 10 minutach gry zawodniczki w czarnych strojach sukcesywnie powiększały swoją przewagę, która w pewnym momencie wynosiła nawet 16 punktów. Ostatecznie Arka przegrała na własnym parkiecie 68:75.

Arka Gdynia – CCC Polkowice 68:75 (22:14, 21:18, 9:27, 16:16)

Gdynia: Cannon 22 (15zb), Allen 10, Jurcenkova 9, Greinacher 8, Balintova 8, Baltkojine 6, Podgórna 5
Polkowice: Hayes 16, Fagbenle 14, Thomas 14, Gajda 7, Kaltsidou 6, Aleksandravicius 6, Leedham 5, Kaczmarczyk 4, Puss 3
TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski – 1KS Ślęza Wrocław
47:80 (21:25, 7:14, 13:27, 6:14)

***

Pszczółka AZS UMCS Lublin – Energa Toruń 61:66 (11:12, 18:16, 16:15, 16:23)

Lublin: Kiesel 24, Butulija 10, Rymarenko 8, Mistygacz 8, Adamowicz 7, Szajtauer 4 (12zb)
Toruń: Fields 21, Stankiewicz 15, Svaryte 10 (15zb), Kunek 6, Tłumak 5, Trzeciak 5, Mandic 2, Sarauskaite 2

***

Sunreef Yachts Politechnika Gdańska – Widzew Łódź 50:82 (10:23, 16:16, 16:25, 8:18)

Gdańsk: Conwright 12, Pyka 12, Szymańska 8, Koc 5, Strzelczyk 5, Gwizdała 5, Bujniak 3
Łódź: Perisa 17, Pawlak 15, Wilson 14, Dowe 10, Gertchen 7, Drop 7,  Paździerska 6 , Vucković 4, Kudelska 2