Sochan przerasta Spurs? Świetny mecz Polaka, ale Utah Jazz było lepsze

27 gru 2023, 12:20

Minionej nocy San Antonio Spurs po raz pierwszy w tym sezonie rywalizowali z Utah Jazz. Po wyrównanym pojedynku lepsi okazali się Jazzmani, którzy wygrali 130:118. Bardzo dobre spotkanie rozegrał Jeremy Sochan, który w ostatnim czasie popisuje się skutecznością.

San Antonio Spurs znowu schodzili z parkietu pokonani

Do składu Spurs po krótkiej przerwie wrócił Victor Wembanyama. Przed sobotnim meczem z Dallas Mavericks Francuz nabawił się drobnego urazu kostki, ale minionej nocy był już gotowy do gry. To jednak Julian Champagnie i Devin Vassell byli na początku trzonem napędzającym ofensywę Ostróg, które po pierwszej kwarcie cieszyły się skromnym prowadzeniem (32:27).

W drugiej odsłonie koszykarze Jazz zdecydowanie poprawili swoją skuteczność z gry (61,9%) i choć Jeremy Sochan zdobył wówczas 12 punktów, to przyjezdni zdołali odzyskać prowadzenie (60:64). Po przerwie goście wypracowali dwucyfrową przewagę, jednak dobrze dysponowani byli również Spurs, którzy cały czas utrzymywali się w zasięgu kilku posiadań (93:100).

Dopiero czwarta kwarta przesądziła o losach spotkania. Seria punktowa 10:2 autorstwa przede wszystkim Lauriego Markkanena i Jordana Clarksona dała Jazz prowadzenie różnicą 16 punktów, którego nie oddali już do końcowej syreny.

19 punktów Sochana

Najlepiej punktującym zawodnikiem Spurs był tej nocy Keldon Johnson. Skrzydłowy, który w zaskakujących okolicznościach już drugi mecz z rzędu rozpoczyna na ławce rezerwowy, zdobył 26 punktów. Jazz napędzał przede wszystkim Lauri Markkanen, autor double-double w postaci 31 punktów i 12 zbiórek.

Jeremy Sochan spędził na parkiecie 26 minut i zanotował w tym czasie 19 punktów, pięć zbiórek i trzy asysty. Reprezentant Polski trafił aż 70% swoich wszystkich rzutów z gry (7/10), w tym 75% za trzy (3/4).

Bilans 4-25 plasuje obecnie Spurs na 15. miejscu w tabeli Konferencji Zachodniej. Dwa kolejne spotkania Ostrogi rozegrają w Portland, gdzie zmierzą się z zajmującymi 14. lokatę Blazers.