Sochan znów błysnął. Porażka Baylor

21 mar 2022, 09:43

Jeremy Sochan ponownie zaprezentował się z dobrej strony, ale jego drużyna, Baylor Bears, przegrała z zespołem North Carolina Tar Heels. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka, w której ekipa z Karoliny Północnej okazał się lepsza. Mecz zakończył się wynikiem 93:86 na korzyść Tar Heels.

lvbet bonus

Sochan i spółka dokonali czegoś, co nie udało się żadnej drużynie na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat. Baylor Bears odrobili 25-punktową stratę do Tar Heels, notując jednocześnie najbardziej widowiskowy comeback w historii March Madness od turnieju rozgrywanego w 2012 roku. Ogromny udział w zrywie miał Jeremy Sochan.

Reprezentant Polski trafił arcyważny rzut z dystansu na około 30 sekund przed syreną sygnalizującą zakończenie meczu. Później akcję 2+1 wykonał James Akinjo. Pościg kosztował “Niedźwiedzie” mnóstwo sił, co było widać podczas dodatkowych pięciu minut gry. Zespół Baylor w trakcie tego czasu zdołał zapisać na swoim koncie tylko 6 oczek.

Jeremy Sochan ponownie imponował boiskową inteligencją oraz postawą w defensywie. 18-latek rzucił 15 punktów (3/9 FG, 1/5 3PT, 6/8 FT), zebrał z tablic 11 piłek i zaliczył trzy asysty, przechwyt oraz blok. Polak przebywał na parkiecie przez 34 minuty.

Porażka Bears oznacza, że nie obronią oni tytułu wywalczonego w ubiegłym roku. Nowych mistrzów NCAA poznamy za dwa tygodnie. Final Four marcowego szaleństwa rozegra się w dniach 2-4 kwietnia w Luizjanie.