Strona główna Żużel PGE Ekstraliga Spartanie sprawią niespodziankę? Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra – Betard Sparta Wrocław (zapowiedź)

Spartanie sprawią niespodziankę? Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra – Betard Sparta Wrocław (zapowiedź)

0

Cierpliwość się opłaca, bowiem już jutro (tj. 10.04) zobaczymy mecz pierwszej kolejki ekstraligi w Zielonej Górze. Zapowiada się wielkie ściganie w Grodzie Bachusa! 

Kto wygra? Okaże się w niedzielny wieczór, jednak pojedynek zapowiada się emocjonująco. Osłabiony Falubaz, bez swojego lidera i ulubieńca publiczności, Jarosława Hampela, postawił na rezerwowych zawodników, nie korzystając z przywileju “ZZ-tki”. Kontuzja wykluczyła go z jazdy na dłużej, niż zakładano, bowiem lider polskiej reprezentacji pojawi się na torze dopiero w maju.

Betard Sparta Wrocław to drużyna, która w Zielonej Górze może być mocna. Lata poprzednie pokazują, że jest w stanie walczyć równo z gospodarzami. Tor przy ulicy Wrocławskiej 69 z reguły sprzyja walce, na co liczą goście. Wszystko może wyglądać inaczej, przy nowym trenerze Falubazu. Marek Cieślak znany jest z nie ułatwiania przeciwnikowi jazdy, wręcz przeciwnie, zawsze przygotowuje jakieś niespodzianki przez co rywale jego drużyny mają problem z dobraniem odpowiednich ustawień motocykli.

Co może być kluczowe w wygranej? Z pewnością, jak często bywa, postawa juniorów. W Zielonej Górze kontuzję kilka dni przed meczem odniósł Alex Zgardziński, przez co szansę dostanie nowy nabytek “Myszy” – Sebastian Niedźwiedź. Uzupełni on skład juniorski, gdzie awizowany został już Krystian Pieszczek. Sparta z kolei ma Maksyma Drabika, który w zeszłym sezonie z powodzeniem ścigał się na każdym torze, zastępując niekiedy starszych kolegów z drużyny.

Jak pokazał początek sezonu i zawody, które dotychczas udało się odjechać, seniorzy lubuskiej ekipy są w dobrej formie – mowa tu przede wszystkim o Patryku Dudku, który bez respektu dla rywali wygrywa z najlepszymi. Piotr Protasiewicz niezmiennie imponuje doświadczeniem i dobrym przygotowaniem do sezonu. Oni właśnie mają poprowadzić swoją drużynę do zwycięstwa z wicemistrzami Polski. Spartanie niewiele mieli okazji do treningów w kraju, z racji niesprzyjającej pogody, jednak finalnie udało im się odjechać dwa sparingi, na których pokazali się z dobrej strony. Na tle przeciwników wyróżniali się szybkimi startami.

Ciężko jednoznacznie wytypować faworyta tego spotkania. Wiadomo, że atut własnego toru będzie sporym ułatwieniem dla Falubazu. Jednak pewnym jest, że Spartanie będą walczyć o jak najlepszy dla nich wynik do samego końca meczu.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:30 na torze przy ulicy Wrocławskiej 69 w Zielonej Górze. Sędzią zawodów będzie Remigiusz Substyk, a transmisję zapewni telewizja nSport+.

Komentarze