Spokojna wygrana Barcy z III-ligowcem. Lewandowski z dubletem!

Aktualizacja: 20 sty 2023, 02:59
19 sty 2023, 21:50

FC Barcelona bez większych problemów pokonała trzecioligową AD Ceutę 5:0 i pewnie awansowała do ćwierćfinału Pucharu Króla. Ze świetnej strony ponownie pokazał się Robert Lewandowski, który dwukrotnie wpisywał się na listę strzelców.

Przed tym spotkaniem Barca miała za sobą jedno spotkanie w tegorocznej edycji Pucharu Króla. Na początku stycznia dopiero po dogrywce uporała się ze znacznie niżej notowanym CF Intercity, wygrywając 4:3. AD Ceuta z kolei rozgrywała już czwarte spotkanie – wcześniej wygrywała 1:0 z CD Utrerą, 3:2 z UD Ibizą i 1:0 z Elche.

Jeden gol i słaby mecz do przerwy

Na starcie z ostatnią drużyną tabeli trzeciej ligi Xavi Hernandez wystawił mocno zmienioną jedenastkę. Na ławce znaleźli się m.in. Marc-Andre ter Stegen, Jules Kounde, Pedri czy Gavi, natomiast od pierwszych minut wystąpił Robert Lewandowski, który wciąż musi odcierpieć karę zawieszenia w LaLiga.

Pierwsza połowa nie była specjalnie zachwycającym widowiskiem. Obie drużyny oddały łącznie zaledwie jeden celny strzał, ale to wystarczyło, aby padł po nim gol. W 41. minucie po dograniu od Francka Kessiego drogę do bramki znalazł Raphinha, który dał FC Barcelonie prowadzenie do przerwy.

Barca zdominowała drugą połowę

W drugiej części spotkania ekipa ze stolicy Katalonii była nieco wyraźniejsza w ofensywie i dało to oczekiwany skutek już w 50. minucie. Drugą asystę w tym starciu zanotował Franck Kessie, który wygrał odebrał piłkę obrońcy Ceuty i dograł do Roberta Lewandowskiego, a ten ze spokojem podwyższył wynik na 2:0.

W kolejnych minutach Ceuta nie miała zbyt wiele do powiedzenia, co Barca skrzętnie wykorzystała. W 70. minucie wprowadzony nieco wcześniej na boisko Ansu Fati popisał się ładną akcją na lewym skrzydle, wbiegł w pole karne i uderzeniem po długim słupku podwyższył na 3:0.

W 77. minucie udany występ zwieńczył Franck Kessie, który do dwóch asyst dołożył trafienie. Po ładnym dośrodkowaniu Jordiego Alby, Iworyjczyk pokonał bramkarza Ceuty ładnym strzałem głową. Na koniec, w 90. minucie drugie trafienie w tym spotkaniu zanotował Robert Lewandowski, któremu asystował Eric Garcia.

AC Ceuta vs FC Barcelona 0:5
0:1 Raphinha 41′
0:2 Robert Lewandowski 50′
0:3 Ansu Fati 70′
0:4 Franck Kessie 77′
0:5 Robert Lewandowski 90′