Spory pech Jana Bednarka. Święci pokonani przez młodzież Liverpoolu

29 lut 2024, 08:25

Rezerwowy skład Liverpoolu wystarczył, aby w spotkaniu 1/8 finału Pucharu Anglii pokonać Southampton 3:0 (1:0). Ekipa The Reds, w składzie której na murawę wybiegli głównie piłkarze znani z drużyn młodzieżowych, nie dali Świętym szans na zwycięstwo. W ekipie gości cały mecz rozegrał Jan Bednarek.

Bednarek próbował, ale był bezsilny wobec siły Liverpoolu

Reprezentant Polski rozegrał przeciwko Liverpoolowi dobre spotkanie. Jan Bednarek dobrze podawał do partnerów, rozprowadzał akcje i kilkukrotnie wybijał piłkę z okolicy własnego pola karnego, wcześniej zatrzymując nacierających piłkarzy trenera Juergena Kloppa.

Zawodnik Southampton nie miał jednak szczęścia w 44. minucie. Wówczas zaledwie 18-letni Lewis Koumas uderzył zza linii pola karnego, a futbolówka po jego strzale odbiła się od polskiego obrońcy i zmieniła tor lotu. W wyniku rykoszetu zupełnie zmylony został bramkarz Świętych, który w tej sytuacji musiał skapitulować.

Przy dwóch kolejnych golach strzelonych przez gospodarzy Bednarek jednak już nie zawinił. Słabo spisali się natomiast jego koledzy, których dwukrotnie pokonywał Jayden Danns. Mecz Liverpool – Southampton ostatecznie zakończył się rezultatem 3:0. Piłkarze z Anfield awansowali do ćwierćfinału Pucharu Anglii.

Rywalem Liverpoolu w kolejnej rundzie będzie Manchester United. Czerwone Diabły pokonały Nottingham Forest 1:0, a jednego gola strzelił w 89. minucie Casemiro.