Spurs przegrywają, Sochan z niezłym występem. Rywal zanotował “kosmiczny mecz”

23 sty 2024, 09:40

San Antonio Spurs ponieśli 35. porażkę w tym sezonie NBA, przegrywając 123:133 z Philadelphią 76ers. Jeremy Sochan tym razem zdobył 14 punktów, a niesamowitej sztuki dokonał koszykarz gospodarzy Joel Embiid, który łącznie zdobył rekordowe 70 “oczek”.

Niezły mecz Sochana, niebywały wyczyn Embiida

Koszykarze San Antonio Spurs po pierwszej kwarcie dość nieoczekiwanie prowadzili z trzecią drużyną Konferencji Wschodniej 35:34. Później jednak sytuacja zaczęła się zmieniać na korzyść gospodarzy. Po połowie meczu prowadzili już 62:58, po trzeciej kwarcie 104:89, a finalnie triumfowali 133:123.

Jeremy Sochan zanotował całkiem niezłe spotkanie. Łącznie na parkiecie przebywał przez 33 minuty i w tym czasie zdobył 14 punktów, zebrał osiem piłek i dołożył cztery asysty. W jego ekipie najlepszy był Victor Wembenyama (33 punkty, 7 zbiórek, 2 asysty).

Niesamowitego wyczynu natomiast dokonał Joel Embiid, który dla Philadelphii 76ers zdobył aż 70 punktów, a do tego zanotował 18 zbiórek. Kameruńczyk tym samym pobił rekord Willta Chamberlaina z 1967 roku, który to zakończył mecz z liczbą 68 punktów.

Philadelphia 76ers – San Antonio Spurs 133:123 (34:35, 62:58, 104:89)

Dla San Antonio Spurs była to już 35. porażka w tym sezonie NBA, wskutek czego w dalszym ciągu zajmuje ostatnie miejsce w tabeli Konferencji Zachodniej. W następnym spotkaniu Jeremy’ego Sochana i spółkę czeka pojedynek z Oklahoma City Thunder.