Sromotna porażka reprezentacji Polski U16. Niemcy byli bezlitośni

Aktualizacja: 17 paź 2023, 01:52
16 paź 2023, 13:54

Reprezentacja Polski do lat 16 nie będzie zbyt miło wspominać poniedziałkowego meczu towarzyskiego przeciwko rówieśnikom z Niemiec. Kadra prowadzona przez Dariusza Gęsiora nie miała większych szans w tym pojedynku i została rozgromiona w stosunku aż 5:1.

Pierwszy mecz na korzyść Polaków

W piątek obie młodzieżowe reprezentacje mierzyły się ze sobą po raz pierwszy w ramach towarzyskiego spotkania. Wówczas lepsi byli biało-czerwoni – już do przerwy prowadzili 2:0 po trafieniach Stanisława Kubiaka i Michała Osowskiego, a ostatecznie wygrali tamten mecz 2:1.

Kilka dni później reprezentacja prowadzona przez Dariusza Gęsiora ponownie mierzyła się z naszymi zachodnimi sąsiadami. Tym razem reprezentacja Niemiec do lat 16 nie pozwoliła na powtórkę wyniku sprzed kilku dni i wzięła srogi rewanż za tamtą porażkę.

Wysoka porażka Polaków

Już do przerwy było jasne, że to niemieccy młodzieżowcy będą w tym meczu zdecydowanie lepsi. W dziewiątej minucie wynik otworzył Alexander Staff, w 16. minucie na 2:0 podwyższył Eymen Laghrissi, a w trzeciej minucie doliczonego czasu gry trzecią bramkę zdobył Noah Birkenpesch.

Po zmianie stron kadra Niemiec U16 nie zamierzała się zatrzymywać. W 55. minucie Birkenpesch podwyższył na 4:0, a w 74. minucie piątego gola strzelił Wael Mohya. Polaków w tym meczu stać było tylko na jedną bramkę – w 86. minucie rozmiary porażki zniwelował Mateusz Cegliński.

Był to czwarty bezpośredni pojedynek obu reprezentacji. Poza piątkowym zwycięstwem 2:1, biało-czerwoni triumfowali nad Niemcami również w październiku ubiegłego roku, wygrywając 4:0. Dwa dni wcześniej lepsi byli jednak nasi sąsiedzi, którzy zwyciężyli 3:0.