Stal Gorzów i Motor Lublin w finale PGE Ekstraligi! Sensacja w Częstochowie

5 wrz 2022, 06:31

Stal Gorzów zmierzy się z Motorem Lublin w finale PGE Ekstraligi. “Koziołki” całkowicie odwróciły półfinałową konfrontację z Apatorem Toruń, który jeszcze w piątek był jedną nogą w walce o złoto. Natomiast gorzowianie po bezcennym remisie przed własną publicznością sensacyjnie pokonali Włókniarza Częstochowa.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Motor Lublin jednak w finale PGE Ekstraligi

Piątkowe dziesięciopunktowe zwycięstwo Apatora Toruń nad Motorem Lublin wlało w serca fanów “Aniołów” mnóstwo pokładów optymizmu. Przyjezdni wyglądali, jakby rzeczywiście stracili werwę z fazy zasadniczej PGE Ekstraligi. Na pewno na losach tego meczu częściowo odbił się wypadek, który przy próbie toru dotknął Mikkela Michelsena. Przed rewanżem lublinianie mieli zatem twardy orzech do zgryzienia.

W niedzielę już tak różowo w wykonaniu drużyny z Torunia nie było. Poniżej oczekiwań spisywał się Patryk Dudek. Natomiast dwojący się i trojący Robert Lambert to zdecydowanie za mało na utrzymanie przewagi z pierwszego starcia. Tym razem żużlowcy Motoru jeździli jak na kandydatów do złotego medalu drużynowych mistrzostw Polski przystało i – dzięki wygranej 54:36 – zameldowali się w finale PGE Ekstraligi.

Stal Gorzów sprawiła ogromną sensację

Pierwszy pojedynek pomiędzy Stalą Gorzów i Włókniarzem Częstochowa obfitował w multum emocji. Gospodarze przegrywali już 26:34 i wszystko wskazywało na to, że częstochowianie spokojnie wywalczą wyjazdową wygraną. Tymczasem w ostatnich biegach Stal rzuciła się do odrabiania strat. Przed potyczką rewanżową sprawa awansu była otwarta.

Niedzielna rywalizacja na owalu w Częstochowie nie zwiastowała specjalnie większych rewelacji, a jednak toczyła się w sposób wyborny. Dla sympatyków “czarnego sportu” to była istna uczta. Rezultat przez większość konfrontacji oscylował wokół remisu. Triumf duetu Bartosz Zmarzlik-Martin Vaculik w piętnastej gonitwie wprowadził stal do wielkiego finału. Takiego obrotu spraw nikt się nie spodziewał.

Część finałowa PGE Ekstraligi rozpocznie się 11 września. 25 dnia tego samego miesiąca obędą się natomiast rewanżowe mecze o 3. miejsce i drużynowe mistrzostwo Polski.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Daniel Bewley wygrał SGP we Wrocławiu. Polacy poza podium

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA