Stal wygrywa z Włókniarzem po ciekawym widowisku! Stal BETAD Leasing Rzeszów – Eko-Dir Włókniarz Częstochowa 50:40 (relacja)

Aktualizacja: 5 cze 2016, 22:02
5 cze 2016, 16:34

W jednym z najciekawiej zapowiadających się spotkań 10. kolejki  Nice PLŻ Stal Betad Leasing Rzeszów pokonała Eko-Dir Włókniarza Częstochowę 50:40.  Dla rzeszowskiej Stali to już siódme zwycięstwo w tym sezonie.

Gospodarze marsz po zwycięstwo rozpoczęli już od pierwszej gonitwy, w której wygrali w stosunku 4:2. Pierwszą „trójkę” w tym spotkaniu na swoim koncie zapisał Nicklas Porsing. Za plecami Duńczyka linię mety minęli Jacob Thorssell i Karol Baran. Ostatni na kresce był Hubert Łęgowik, który zastąpił wykluczonego za dotknięcie taśmy  Klindta. Bieg drugi padł łupem Huberta Łęgowika, za plecami którego linię mety minęła para gospodarzy. Drugi z młodzieżowców Włókniarza – Oskar Polis zaliczył defekt i nie ukończył biegu. Kolejne starcie również zakończyło się biegowym remisem. Thomas Jonasson pewnie wygrał start i prowadzenia nie oddał już do mety. W biegu czwartym lepsza okazała się być para Jeleniewski-Łęgowik, która dzięki zwycięstwu tego pierwszego i trzeciemu miejscu Łęgowika przywiozła cztery punkty.  Na pierwszej przerwie w meczu był remis 12:12

W biegu piątym ponownie zawodnik gości okazał się być najlepszym, a był nim Thorssell. Za jego plecami finiszowali gospodarze i kolejny bieg zakończył się remisem. W szóstym starciu dnia Robert Lampart został wykluczony za lotny start i junior rzeszowskiej Stali Rafał Karczmarz musiał w pojedynkę zmierzyć się z parą Jonasson-Ułamek. Goście ten bieg wygrali 4:2 i po raz pierwszy w spotkaniu wyszli na 2 punktowe prowadzenie. Gospodarze z odpowiedzią nie czekali zbyt długo. W biegu 7 zanotowali podwójne zwycięstwo i na drugiej przerwie prowadzili 22:20.

Lwy już w kolejnym biegu doprowadziły do wyrównania stanu meczu, wygrywając 4:2. Dziewiąta gonitwa padła łupem jednego z liderów Stali – Karola Barana. Na tablicy z wynikami dalej utrzymywał się remis (27:27).  Przed kolejną przerwą gospodarze ponownie odskoczyli na dwupunktowe prowadzenie, którego nie oddali już do końca meczu.

W biegu 11 gospodarze zwiększyli swoje prowadzenie o kolejne dwa oczka, dzięki zwycięstwu 4:2, którego autorami była para Lampart-Porsing. Biegi 12 i 13 zakończyły się remisowo i przed starciami nominowanymi “Żurawie” prowadziły 41:37.

Ostatnie dwa biegi dnia również należały do gospodarzy, którzy wygrali podwójnie bieg 14 i w ostatnim starciu zwyciężyli 4:2. Ostatecznie rzeszowska Stal wygrała całe spotkanie wynikiem 50:40. W następnej kolejce Stal uda się do Piły na mecz z tamtejszą Polonią. Natomiast do Częstochowy przyjedzie Lokomotiv Daugavpils, która dość sensacyjnie odniósł na swoim torze pierwszą porażkę w sezonie!