Strona główna Piłka nożna Europejskie puchary Przed starciem Ligi Mistrzów, Benfica – BVB, Piszczek w kadrze meczowej

Przed starciem Ligi Mistrzów, Benfica – BVB, Piszczek w kadrze meczowej

0
Foto: bvb.de

Nie będzie to najciekawsza para spośród wszystkich par 1/8 finału Ligi Mistrzów, mimo wszystko pojedynek Benfiki z Borussią Dortmund swój oddźwięk ma. Dortmundczycy pobili rekord w strzelonych bramkach w fazie grupowej LM i mają ich na koncie 21. Większość z nich zdobyli w meczach z Legią Warszawa(wyniki 8:4 i 6:0).

Najprawdopodobniej w tym meczu zagra Łukasz Piszczek, który ostatnio odniósł drobną kontuzję.

Faworytem tego spotkania jest oczywiście Borussia Dortmund, co nie ulega wątpliwości. Jednak z powodu tego, że pierwszy mecz rozgrywa na wyjeździe, może napotkać spore trudności z forsowaniem bramki drużyny portugalskiej. Nie byłoby sensacji, gdyby w tym meczu padł remis.

Co prawda różne serwisy piłkarskie pompują balonik przed tym starciem, jednak na pewno pojedynek Benfiki z BVB nie jest w centrum uwagi w porównaniu z innymi parami 1/8 finału LM.

Ale trzeba przyznać, że ze względu na ofensywny styl gry Dortmundczyków, to spotkanie zapowiada się na naprawdę bardzo ciekawe.

W meczu nie zagra Mario Goetze, wciąż będący kontuzjowanym, a my oczywiście będziemy podziwiać grę Łukasza Piszczka, jeśli wystąpi w tym spotkaniu.

Pełną zapowiedź pojedynku wraz ze statystykami można przeczytać w serwisie WhoScored.com.

(14.02.2017) Benfica Lizbona – Borussia Dortmund

Komentarze