Stelmet przegrywa w Moskwie

30 sty 2019, 20:44

Koszykarze Stelmetu BC Zielona Góra przegrali w lidze VTB z CSKA Moskwa. Jedynie w trzeciej kwarcie zielonogórzanie dotrzymywali kroku zespołowi “Czerwonej Armii”.

W początkowej fazie spotkania o sobie dawał znać Michał Sokołowski. Zielonogórzanie walczyli do momentu, gdy na boisku pojawił się Nando De Colo. CSKA jeszcze w pierwszej zaliczyło serię 13:0 i zaczęło kontrolować spotkanie. W drugiej kwarcie pojedyńcze skuteczne akcje polskiego zespołu nie dawały szans na podjęcie walki. Po dwudziestu minutach CSKA prowadziło trzynastoma oczkami. Po zmianie stron trafienia zaliczał Przemysław Zamojski co dało Stelmetowi zmniejszenie strat do tylko pięciu oczek. W odpowiedzi rosyjski zaczął trafiać-zwłaszcza trójki Sergio Rodrigueza- co dało ponowne prowadzenie trzynasto punktowe ekipie z stolicy Rosji. Ostatnia kwarta nie zmieniła obrazu gry. CSKA wygrało ostatecznie 102:78.

CSKA Moskwa – Stelmet Enea BC Zielona Góra 102:78 (20:11, 30:26,25:25, 27:16)

CSKA: De Colo 17, Antonov 16, Bolomboy 10, Rodriguez 10, Kurbanov 9, Clyburn 9, Hunter 9, Ukhov 7, Hackett 7, Peters 6, Lopatin 2, Vorontsevich 0

Stelmet Enea: Sokołowski 17, Starks 16, Zamojski 14, Planinić 12, Sakić 7, DeVoe 6, Koszarek 5, Mokros 1, Matczak 0, Hrycaniuk 0