Stelmet wypunktował Polpharmę!

21 kwi 2015, 21:05

Stelmet Zielona Góra pokonał Polpharmę Starogard Gdański i tym sukcesem zapewnił sobie pierwsze miejsce w tabeli. Powodów do niezadowolenia mają natomiast kibice Polpharmy. Obie drużyny tuż przed spotkaniem znajdowały się na zupełnie innych biegunach. Stelmet walczy o mistrzostwo  i ma na to realne szanse, natomiast Polpharmie pozostanie walczyć o utrzymanie w elicie.

Mecz miał w dużych odstępach czasu- jednostronny przebieg. Pierwsza kwarta co prawda zakończyła się zaledwie 3 punktowym prowadzeniem vice mistrzów Polski 15:12, ale już druga pokazała dominację zielonogórzan zarówno pod własnym koszem jak i przeciwnika. Tą odsłonę wygrał Stelmet 27:16.

Po zmianie stron obraz nie uległ zmianie a kolejne kwarty padały łupem Stelmetu. Trzecia zakończyła się wynikiem 26:18, natomiast w czwartej już zupełnie rozluźnieni gospodarze zaaplikowali gościom 25 punktów tracąc zaledwie 10.

Ostatecznie Stelmet na własnym parkiecie pokonał Polpharmę 93:56!