Stelmet z tarczą w VTB

Aktualizacja: 2 lut 2023, 14:06
16 lis 2019, 18:25

Po wygranych na parietach Energa Basket Ligi Stelmet wygrywa w lidze VTB. Wygrywa mimo, że to rywale Niżny Nowogród prowadzili przez większość spotkania.

Stelmet mecz zaczął z wysokiego C. Pierwsze minuty należały do ekipy Żana Tabaka. Prowadzenie 18:8 to zasługa Drew Gordona. W pierwszej połowie amerykanin uzbierał szesnaście oczek. Jednak w drugiej i trzeciej kwarcie to rosyjski zespół osiągnął przewagę i widać było, że może kontrolować spotkanie. Zielonogórzanom niestety zawodziła skuteczność zza łuku. W całym meczu Stemet trafił tylko 3 z 17 takich rzutów. Jednak jedna z nich w ważnym momencie była autorstwem Łukasza Koszarka. W końcówce ożywił się Ludvig Hakanson trafiając m.in. ważne rzuty wolne (11/12 w meczu), a w całym spotkaniu notując 22 punkty, 8 zbiórek i 5 asyt. Swoje trafieia również mieli Joe Tommason i Tony Meier.

Koncertowo Stelmet zagrał w końcówce. Seria 16:2 w ostatnich minutach zmieniła kompletnie obraz meczu i grająca na trzech frontach (Liga Rosyjska, Liga Mistrzów i VTB) rosyjska ekipa musiała uznać wyższość Stelmetu.

NIŻNY NOWOGRÓD – STELMET BC INEA ZIELONA GÓRA 82:87 (20:24, 28:22, 21:17, 13:24)