Stelmet Zielona Góra mistrzem Polski!

9 cze 2015, 21:51

Stelmet Zielona Góra został mistrzem Polski w koszykówce. W dzisiejszym meczu nowi mistrzowie Polski pokonali Turów Zgorzelec 75:69. W finałowej rywalizacji Tauron Basket Ligi zwyciężyli 4:2.

Mecz lepiej rozpoczęli goście, którzy dzięki wysokiej skuteczności wypracowali sobie kilka punktów przewagi. W połowie tej odsłony meczu do głosu doszli gospodarze, którzy od stanu 4:9 zdobyli 8 pkt z rzędu. Ostatecznie po pierwszej przerwie jednym punktem prowadził Stelmet.

W drugiej kwarcie ponownie to Turów lepiej zaczął i osiągnął przewagę punktową. W końcówce pierwszej połowy Russell Robinson dwukrotnie celnie trafił za 3 punkty, co pozwoliło wyjść Stelmetowi ponownie na prowadzenie. W końcówce za trzy trafili jeszcze Nemanja Jaramaz i w ostatniej akcji Łukasz Koszarek. Na przerwę zawodnicy schodzili przy wyniku 34:32 dla Stelmetu.

Po przerwie utrzymywała się niewielka, cztero-, pięciopunktowa przewaga gospodarzy. Dopiero w końcówce kolejno po sobie 5 punktów zdobył Quinton Hosley, co dawało w tym momencie aż 10 punktów przewagi nad Turowem. W ostatniej akcji trzeciej kwarty goście odrobili 2 punkty.

W ostatniej odsłonie ponownie Stelmet osiągnął 10 punktów przewagi, lecz po chwili dwie trójki Taylora zmniejszyły stratę gości do 4 punktów. Po chwili jednak za dwa trafili Hosley i Koszarek, ten drugi dołożył jeszcze celny rzut z dystansu. Na niespełna 4 minuty przed końcem Stelmet prowadził jedenastoma punktami. W kolejnych akcjach punkty zdobywali goście i na 2 minuty przed końcem przewaga gospodarzy stopniała do 6 punktów.

Stelmet Zielona Góra – Turów Zgorzelec 75:69 (17:16, 17:16, 27:21, 14:16) Końcowy wynik rywalizacji finałowej: 4:2 dla Stelmetu