Superpuchar w rękach Mistrza!

Aktualizacja: 13 wrz 2018, 09:43
12 wrz 2018, 22:51

Spotkanie o Superpuchar Polski w hokeju na lodzie zostało rozegrane dziś na Stadionie Zimowym w Tychach. Mistrzowie Polski pokonali na własnym lodowisku Comarch Cracovię 3:0 i zanotowali na swoim koncie pierwsze w tym sezonie trofeum.

Spotkanie miało bardzo wyrównany przebieg, lecz to hokeiści z “piwnego miasta” zdobywali gole. Każda z tercji owocowała w zaledwie jedno trafienie, które pozwoliło tyszanom odebrać Puchar zespołowi z Krakowa. Walka na lodzie toczyła się o każdy krążek, lecz nerwy nie były trzymane na wodzy. Łączna liczba kar w tym spotkaniu wyniosła 10-22, a niesportowe zachowanie Adriana Gajora nie przeszło bez echa u arbitrów spotkania.

W pierwszej i drugiej tercji punktował były zawodnik Comarch Cracovii, Tomas Sykora, a trzecie trafienie do pustej bramki zanotował minutę przed końcem meczu Mateusz Gościński.

GKS Tychy – Comarch Cracovia 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
1:0 Tomas Sykora – Michał Kotlorz, Jakub Witecki (05:51 – w przewadze)
2:0 Tomas Sykora – Andrij Mikhnov, Mateusz Bryk (36:27, – w osłabieniu)
3:0 Mateusz Gościński – Michał Kotlorz (59:23 – do pustej bramki)

Sędziowali: Zbigniew Wolas, Przemysław Kępa (główni) – Mateusz Bucki, Rafał Noworyta (liniowi)
Minuty karne: 10-22 (w tym 10 minut za niesportowe zachowanie dla Gajora)
Strzały: 28-27
Widzów: 1500

GKS Tychy: Murray – Bryk, Górny; Kogut, Galant, Witecki – Pociecha (2), Kolarz (2); Gościński, Komorski (2), Bagiński (2) – Kotlorz, Gazda; Klimenko, Kalinowski, Mikhnov – Jeziorski; Sýkora, Cichy, Szczechura
Trener: Andrej Gusow

Cracovia: Łuba – Kruczek, Musioł; Drzewiecki, Švec, Kapica – Rompkowski, Noworyta; Bepierszcz (2), Vachovec (2), Csamangó – Dąbkowski, Gajor (14); Domogała, Kamieniew – Szurowski, Sordon,Zygmunt;  Dziurdzia, Sztwiertnia
Trener: Rudolf Rohacek