Superpuchar Polski: Arka pokonuję Legię Warszawa

Aktualizacja: 3 lut 2022, 12:00
7 lip 2017, 22:50

Arka Gdynia wygrała z Legią Warszawa w karnych 4-3 i zdobyła swój pierwszy Superpuchar w historii. W regulaminowym czasie gry było 1-1 (1-1). Bramkę dla gdynian zdobył Michał Pazdan, dla którego było to trafienie samobójcze, zaś dla “Wojskowych” gola strzelił Thibault Moulin.

Pierwsi bramkę mogli zdobyć “Wojskowi”, kiedy Thibault Moulin dośrodkował z rzutu wolnego, a strzał głową oddał Artur Jędrzejczyk, ale piłkę w ostatniej chwili z linii bramkowej wybił Marcin Warcholak. W 20. minucie prowadzenie udało się za to objąć gdynianom. Grzegorz Piesio otrzymał futbolówkę od Rafała Siemaszki, minął Jędrzejczyka i wbiegł w pole karne. Następnie ponownie poradził sobie z Jędrzejczykiem i zagrał spod końcowej linii przed bramkę, gdzie niefortunną interwencją zdezorientowanego Arkadiusza Malarza pokonał Michał Pazdan.

Legia mogła odpowiedzieć zaledwie dwie minuty później – Moulin jeszcze raz zacentrował z rzutu wolnego, a kolejny strzał głową oddał Jędrzejczyk, lecz tym razem skuteczną obroną wykazał się Pāvels Šteinbors, który wybił futbolówkę na rzut rożny. Po tym stałym fragmencie gry znowu niebezpiecznie zrobiło się w szesnastce zdobywcy Pucharu Polski. Po centrze Dominika Nagya piłka odbiła się od słupka i poleciała w kierunku Jędrzejczyka. Ten ponownie uderzył głową, ale trafił wprost w Michała Marcjanika. W 27. minucie Legia w końcu wyrównała – łotewskiego golkipera Arki precyzyjnym, technicznym strzałem pokonał Moulin.

W 53. minucie Piesio podjął próbę sprzed pola karnego, ale nie udało mu się trafić w bramkę. Osiem minut później po drugiej stronie boiska strzał oddał Moulin, lecz to także było uderzenie niecelne. Następnie Šteinborsa chciał zaskoczyć Michał Kopczyński, jednak łotewski bramkarz pewnie złapał piłkę. W 73. minucie Rubén Jurado dośrodkował w pole karne do Piesia, a skrzydłowy Arki głową uderzył niecelnie. W odpowiedzi groźny strzał sprzed szesnastki oddał Moulin, ale francuski pomocnik nieznacznie się pomylił.

Legia Warszawa 1-1 k. 3-4 Arka Gdynia
Thibault Moulin 27 – Michał Pazdan 20 (s)

karne: 1-0 Mateusz Szwoch, 1-1 Marcin Warcholak, (1-1 Thibault Moulin – obroniony), 1-2 Dawid Sołdecki, 2-2 Guilherme, 2-3 Damian Zbozień, 3-3 Maciej Dąbrowski, 3-4 Rubén Jurado, (3-4 Michał Kopczyński – obroniony)

Legia: 1. Arkadiusz Malarz – 55. Artur Jędrzejczyk (90, 23. Mateusz Żyro), 5. Maciej Dąbrowski, 2. Michał Pazdan, 14. Adam Hloušek – 6. Guilherme, 15. Michał Kopczyński, 75. Thibault Moulin, 22. Kasper Hämäläinen (67, 9. Vamara Sanogo), 21. Dominik Nagy (64, 53. Sebastian Szymański) – 11. Jarosław Niezgoda (57, 20. Mateusz Szwoch).

Arka: 1. Pāvels Šteinbors – 33. Damian Zbozień, 29. Michał Marcjanik, 3. Krzysztof Sobieraj, 23. Marcin Warcholak – 24. Patryk Kun (90, 44. Michał Żebrakowski), 8. Marcus Vinícius (63, 4. Dawid Sołdecki), 21. Yannick Kakoko, 17. Adam Marciniak (77, 14. Michał Nalepa), 13. Grzegorz Piesio (84, 2. Tadeusz Socha) – 11. Rafał Siemaszko (67, 9. Rubén Jurado).

żółte kartki: Pazdan, Szwoch, Jędrzejczyk – Sobieraj.

sędziował: Szymon Marciniak (Płock).
widzów: 26 756.

źródło: 90minut.pl