Suzuki PPK: Stelmet odpada, ostrowianie grają dalej

Aktualizacja: 15 lut 2019, 06:46
14 lut 2019, 22:24

W drugim spotkaniu ćwierćfinałowym spotkały się Stelmet Enea z Arged BM Stalą. Ostrowianie podeszli do meczu ambitnie mając w składzie dziesięciu zawodników.

W pierwszej kwarcie mieliśmy już od początku walkę i kilka zmian prowadzenia. W pierwszej jak i w drugiej odsłonie żadna z ekip nie osiągnęła większej przewagi niż sześć punktów. Obie ekipy na dobrym procencie (Stelmet 55,6% a Stal 50%). W drugiej kwarcie gra toczyła się kosz za kosz. Po dwudziestu minutach na tablicy był remis 40:40.

Trzecia kwarta rozpoczęła się od skuteczniejszych ataków zielonogórzan. Stelmet odskakiwał na 5-6 oczek ale ostrowianie potrafili się za każdym razem zbliżyć na jeden czy dwa punkty. W czwartej kwarcie przez kilka minut obie drużyny straciły skuteczność. Wynikało to również z agresywniejszej gry z obu stron, ale i nie możliwości wstrzelenia się do kosza (zwłaszcza Planinić w tej części gry) rywali. Na cztery minuty do końca czwartej kwarty efektownymi punktami popisuje się Mateusz Kostrzewski i pierwszy raz w drugiej połowie na tablicy pojawia się remis po 59. Od tego momentu skuteczniej zaczęli grać ostrowianie. Po osobistych Michała Chylińskiego wyszli na prowadzenie. Potem już przez kilka akcji prowadzenie zmieniało się po każdej akcji. Ostatnie kilkadziesiąt sekund należało do ekipy wice mistrzów Polski. Dwie trójki (Scott i Maras) dały pięciopunktowe prowadzenie Stali na niespełna półtorej minuty do końca. Ważnych osobistych nie trafił Michał Sokołowski, a w odpowiedzi jeden z dwóch wolnych wykorzystał Ivan Maras i zielonogórzanie w ostatniej minucie przegrywali już 62:68. W jednej akcji jeszcze Stelmet dwukrotnie rzucał za trzy, ale nieskutecznie. W odpowiedzi kontrę skończył na dwadzieścia sekund do końca Daniel Szymkiewicz.

STELMET ENEA BC ZIELONA GÓRA – ARGED BMSLAM STAL OSTRÓW WLKP. 64:71   (21:16, 19:24, 15:11, 9:20)

Stelmet Enea BC: Darko Planinić 13, Markel Starks 13, Michał Sokołowski 10, Adam Hrycaniuk 7, Łukasz Koszarek 7, Gabe DeVoe 5, Jarosław Mokros 3, Przemysław Zamojski 3, Zeljko Sakić 3, Quinton Hosley 0.

Arged BM Slam Stal: Mateusz Kostrzewski 14, Mike Scott 12, Ivan Maraś 12, Michał Chyliński 11, Daniel Szymkiewicz 7, Michał Nowakowski 5, Shawn King 5, Przemysław Żołnierewicz 4, Witalij Kowalenko 1.