Suzuki Puchar Polski koszykarek dla CCC

20 sty 2019, 20:58

Po kilku latach nie powodzeń w poprzednich edycja Pucharu Polski koszykarki CCC zdobyły trofeum w bieżącej edycji. W finale pokonały Energę Toruń 66:45.

Pierwsza kwarta była wyrównana. WW pierwszych dziesięciu minutach w barwach Energii prym wiodły Angelika Stankiewicz oraz Alice Kunek. Wśród pomarańczowych walczyła Lynetta Kizer. W drugiej kwarcie za zdobywanie punktów wzięły się Temi Fabengle i Agnieszka Kaczmarczyk. Dzięki ich skutecznej grze i serii 7:0 dla “Pomarańczowych” polkowiczanki prowadziły 28:16 w szesnastej minucie. W trzeciej kwarcie po trójkach Jasmin Thomas i Tiffany Hayes to polkowiczanki osiągneły aż 15 oczek przewagi. Katarzyna Trzeciak oraz Alice Kunek ambitnie walczyły o korzystniejszy wynik, ale po trzydziestu minutach to mistrzynie Polski prowadziły 48:39. W czwartej toruniankom dał się we znaki kryzys rozgrywania trzech meczy w trzy dni pod rząd. Polkowiczanki nie miały tego problemu i w ostatnich dziesięciu minutach powiększały przewagę. Kolejna seria punktowa (tym razem 9:0) dla CCC dała im prowadzenie 57:42 i pełną kontrolę do końca meczu.

Temitope Fagbenle/fot.Karol Makowski

Najlepsza piątka turnieju: Angelika Stankiewicz, Alice Kunek (Energa Toruń) oraz Tiffany Hayes, Styliani Kaltsidou i Temitope Fagbenle (CCC Polkowice). Dodatkowo Temitope Fagbenle zdobyła tytuł MVP turnieju finałowego.

CCC POLKOWICE – ENERGA TORUŃ  66:45   (16:12, 19:12, 13:15, 18:6)