Strona główna Koszykówka Suzuki Puchar Polski Koszykarek: FINAŁ DLA ARKI

Suzuki Puchar Polski Koszykarek: FINAŁ DLA ARKI

0

W zakończonym w Lublinie trzydniowym turnieju finałowym Suzuki Pucharu Polski Koszykarek z trofeum wyjechała ekipa Arki Gdynia. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka.

Pierwsze akcje to punkty polkowiczanek. W drugiej minucie “Pomarańczowe” prowadziły 6:2. Jednak szybko gdynianki wyrównały. Dzięki skutecznym zagraniom Maryi Papovej (12 pkt w pierwszej połowie) Arka utrzymywała minimalną przewagę. W drugiej kwarcie Żółto-Niebieskie były skuteczne z pomalowanego, dzięki czemu ich przewaga wzrosła nawet do dziewięciu punktów, dzięki trafieniom Marie Gullich i Sonji Greinacher Jedyną odpowiedzią w ataku była Denesha Stallworth (10 pkt do przerwy). CCC nie miało pomysłu na grę wysokich rywalek.

Po zmianie stron przewaga Arki wynosiła już trzynaście (46:33) oczek. Pojedyńcze akcje w ataku zaliczała Danielle Robinson. Wszystko trwało jednak do czasu. Gdy na tablicy był wynik 60:50 gdynianki stanęły. Ekipa Marosa Kovacika zaliczyła serię 11:0 wychodząc na prowadzenie, które udało się powiększyć do stanu 67:63 na nie co ponad minutę do końca czwartej kwarty. W końcówce jednak trafiały tylko gdynianki. Arce udało się doprowadzić do remisu po 67. Akcję na wagę wygranej miały zawodniczki CCC, ale szansy nie wykorzystały.

W dodatkowych pięciu minutach lepiej zaczęły sobie poczynać zawodniczki zawodniczki Arki. W sto sekund zaliczyły serię siedmiu punktów nie tracąc żadnego. Ważne trafienia zaliczała Barbora Balintova. Pokowiczanki próbowały grać przez swoją środkową Deneshe Stallworth, ale ta nie umiała znaleźć drogi do kosza. Po dwóch punktach Rebecci Allen na tablicy było 78:70 dla Arki na nie co ponad dwie minuty dogrywki. Rzuty z dystansu też nie były mocną stroną polkowiczanek. Pudłowały Bojović i Spanou. Z drugiej strony gdy oa wolne trafiła Allen na 82 sekundy do końca dogrywki było 82:70 i już było wiadome, że to Arka wywiezie puchar.