Suzuki Puchar Polski Koszykarzy: PUCHAR DLA STALI OSTRÓW

Aktualizacja: 17 lut 2019, 23:01
17 lut 2019, 20:12

W finale Suzuki Pucharu Polski Koszykarzy zmierzyły się ekipy Arki Gdynia z Stalą Ostrów Wlkp.Po emocjonującej końcówce trofeum trafia do ostrowian.

Pierwsze minuty spotkania należał do Arki Gdynia. Trafiając po szybkich atakach wyszli na minimalne prowadzenie. Po chwili przestoju trafił Michał Chyliński czym dał sygnał do ataków Stali. Początek drugiej kwarty należał do Przemysława Żołnierewicza i Mateusza Kostrzewskiego. Dzięki nim ostrowianie prowadzili 32:25 w piętnastej minucie. Jednak gdynianie szybko się obudzili i zaliczyli serię 12:0. Gdy trener Kamiński wziął czas jego zespół przegrywał pięcioma oczkami. Po przerwie Stal nie dawał za wygraną i po dwóch kwartach przegrywał 37:39.

Po zmianie stron gdynianie próbowali odskoczy.c dzięki trafieniom trzypunktowym. Stal nie miała zamiaru się poddawać i miała w swoich szeregach Mike Scotta. Po jego trafieniu ostrowianie zbliżyli się na jeden punkt. Czwartą część meczu zdecydowanie lepiej rozpoczęli ostrowianie, którzy po kolejnych zagraniach Kostrzewskiego prowadzili już siedmioma punktami. W końcówce ważne trafienia notowali Deividas Dulkys i James Florence, znacznie zmniejszając straty. Końcówka była bardzo nerwowa i zacięta, ale ciągle to ekipa trenera Kamińskiego była lepsza.

Do wygranej w finale poprowadzili Stal Mike Scott i Mateusz Kostrzewski zdobywcy odpowiednio 20 i 21 punktów.

ARGED BMSLAM STAL OSTRÓW WLKP. – ARKA GDYNIA  77:74  (21:22, 16:17, 18:20, 22:15)

Arged BM Slam Stal: Mateusz Kostrzewski 21, Mike Scott 20, Michał Chyliński 13, Przemysław Żołnierewicz 8, Daniel Szymkiewicz 7, Shawn King 4, Ivan Maraś 3, Witalij Kowalenko 0, Michał Nowakowski 0, Nemanja Jaramaz 0.

Arka: Bartłomiej Wołoszyn 17, Deividas Dulkys 14, Robert Upshaw 12, James Florence 12, Marcus Ginyard 11, Jakub Garbacz 3, Dariusz Wyka 3, Adam Łapeta 2, Marcel Ponitka 0.