Suzuki Puchar Polski: Wyrównany mecz otwarcia dla gorzowianek

Aktualizacja: 19 sty 2023, 09:12
17 sty 2020, 18:52

Rozpoczął się pierwszy dzień Suzuki Pucharu Polski w koszykówce kobiet. Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin podejmowała PolskaStrefaInwestycji ENEA Gorzów Wielkopolski. Mecz wygrały gorzowianki 80-88.

Mecz rozpoczął się od celnych rzutów wolnych Juskaite. Efektowną trójką odpowiedziała jednak Adamowicz. Początkowo po stronie przyjezdnych było sporo nerwowości, jednak zdołały to opanować. Do pierwszej połowy tej części było 11-10 dla lublinianek. Gdy wydawało się, że kapitan Pszczółek daje chwilowy spokój swoją trójką, za chwilę gorzowianki wyrównywały. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 18-19.

Druga kwarta dała wyrównanie Pszczółkom. Po chwili kroku zaczęły dotrzymywać im przyjezdne. Tak naprawdę liczba błędów rozkładała się po równo, dzięki czemu wynik meczu oscylował wokół remisu. Przez całą kwartę żadna z drużyn nie zdołała wyjść na wyższe niż dwupunktowe prowadzenie. Po połowie meczu było 39-41.

Po powrocie Pszczółki wyrównały stan gry (41-41), a mecz nadal utrzymywał się na podobnym poziomie. Dwa rzuty osobiste wykorzystała Day. Ponownie po chwili gorzowianki dogoniły gospodynie. Dopiero po pięciu minutach Pszczółki zdołały wyprzedzić Eneę o aż sześć punktów. Taki stan rzeczy utrzymał się przez całą trzecią kwartę. Prowadziły już 58-52.

Czwarta część spotkania nadal utrzymywała się po stronie Pszczółek. Konsekwentnie miały kilka punktów przewagi. Dopiero po połowie kwarty gorzowianki zdołały wyrównać 66-66. Gdy wynik poprawiły przyjezdne na 68-71 trener lublinianek wziął czas. Ten jednak nie pomógł. Gorzów wygrał 80-88.

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin – PolskaStrefaInwestycji ENEA Gorzów Wielkopolski 80-88 (18-19, 21-22, 19-11, 22-36)

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin: Peterson 24, Day 14, Adamowicz 12, Popović 8, Labuckiene 12, Sklepowicz 2, Szott-Hejmej 4, Duchnowska, Pawłowska, Degbeon 4, Trzeciak

PolskaStrefaInwestycji ENEA Gorzów Wielkopolski: Copper 27, Green 14, Prezelj 5, Juskaite 16, Thomas 7, Duchnowska, Dźwigalska, Keller 8, Kielar, Matkowska, Maiga 6