Suzuki Pucharu Polski koszykarzy: Torunianie odpadają

Aktualizacja: 16 lut 2019, 08:02
15 lut 2019, 20:45

W trzecim spotkaniu ćwierćfinału Suzuki Pucharu Polski faworyzowana ekipa Polskiego Cukru Toruń przegrała z MKS Dąbrowa Górnicza. Do wygranej potrzebna była dogrywka.

Polski Cukier zaczął mecz z wysokiego C. Na szybkie 9:2 dla torunian próbowali odpowiadać Adris De Leon i Cleveland Melvin. Jednak na nie wiele to dało. Szybka celna trójka Damiana Kuliga i przewaga Polskiego Cukru wynosiła już 12 oczek i rosła. Po pierwszych dziesięciu minutach było 25:11 dla ekipy z województwa Kujawsko-Pomorskiego. Po przerwie za zdobywanie punktów wziął się Mathieu Wojciechowski. Seria 0:13 dla MKSu zmniejszyła ich straty do stanu 25:24. Dopiero wtedy przypomniał o sobie Mbodj i w dużej mierze dzięki niemu torunianie odskoczyli na siedem oczek. Jeszcze w samej końcówce punktował Karol Gruszecki i dzięki temu było 42:34 po dwóch kwartach.

Początek trzeciej kwarty należał do ponownie Gruszeckiego i Diduszki. Ich trafienia trzypunktowe dały czternastopunktowe prowadzenie torunianom. MKS rzucił się ile sił do zmniejszenia strat. Po trzydziestu minutach było 66:62 dla Polskiego Cukru. Mimo małego prowadzenia to torunianie kontrolowali grę.

Wystarczyła chwila dekoncentracji i MKS znowu był w grze, a było to możliwe dzięki Wojciechowskiemu. Po zagraniu Zębskiego było tylko 77:75, a kilka chwil później po rzucie Melvina mieliśmy remis! Obie drużyny miały szanse na zwycięstwo w podstawowym czasie gry, ale nie trafiały, a to oznaczało dogrywkę!

Dodatkowy czas gry świetnie rozpoczął Damian Kulig, dając swojej drużynie lekką przewagę. Następnie jednak swoje robił Wojciechowski, który wyprowadzał ekipę z Dąbrowy Górniczej na prowadzenie. 44 sekundy przed końcem trójkę trafił De Leon, a to oznaczało, że MKS był o cztery punkty lepszy.

POLSKI CUKIER TORUŃ – MKS DĄBROWA GÓRNICZA 91:97 (25:11, 17:23, 24:28, 15:19, d:10:16)

Polski Cukier: Karol Gruszecki 21, Cheikh Mbodj 17 (11 zb), Damian Kulig 16, Bartosz Diduszko 12, Aaron Cel 7, Robert Lowery 7, Michael Umeh 5, Krzysztof Sulima 4, Tomasz Śnieg 2.

MKS: Adris De Leon 23, Ben Richardson 21, Cleveland Melvin 21, Mathieu Wojciechowski 17, Mateusz Zębski 13, Jakub Kobel 2, Michał Gabiński 0 (11 zb), Szymon Łukasiak 0, Radosław Chorab 0.