Doskonała forma Polaków. Świderski i Jóźwiak ponownie zachwycili w MLS

Aktualizacja: 14 maj 2023, 13:46
14 maj 2023, 12:40

Ekipa Charlotte FC bardzo słabo zaczęła bieżący sezon. W ostatnich tygodniach drużyna z Karoliny Północnej wskoczyła jednak na znacznie wyższy poziom. Ogromną zasługę mają w tym Polacy. Karol Świderski i Kamil Jóźwiak grają po prostu wspaniale i po raz kolejny przyczynili się do wygranej swojego zespołu.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Świderski i Jóźwiak przeżywają świetny czas w Charlotte FC

Ostatnio Polacy świetnie spisywali się w US Open Cup. Najpierw drużyna Kamila Jóźwiaka, Karola Świderskiego i Jana Sobocińskiego poradziła sobie w tym turnieju z Tormentą FC (4:1), a następnie wyeliminowało Orlando City (1:0). Teraz biało-czerwoni pokazali się z doskonałej strony w starciu ligowym.

Polacy grali bowiem pierwsze skrzypce w meczu z Atlantą United (3:1). Karol Świderski w 52. minucie wykorzystał rzut karny, kierując futbolówkę z jedenastu metru w prawy dolny róg bramki. Z kolei Kamil Jóźwiak popisał się doskonałą interwencją i to dzięki jego podaniu rezultat na 0:3 podwyższył Justin Meram.

Na boisku pojawił się również wspomniany wcześniej Jan Sobociński. Trzeci z Polaków spędził na boisku 71 minut. Polski obrońca przez cały mecz był bardzo pewnym punktem defensywny swojego zespołu. W drugiej połowie został jednak ukarany żółtą kartką. Na murawie zmienił go Hamady Diop.

W tym momencie drużyna Charlotte FC plasuje się dwunastym miejscu w tabeli Konferencji Wschodniej MLS. Na swoim koncie ma 15 punktów. Do lidera, którym jest ekipa New England, traci aż 9 oczek.