Strona główna Lekkoatletyka Świetne wyniki na dystansie 400 metrów w Bydgoszczy!

Świetne wyniki na dystansie 400 metrów w Bydgoszczy!

0

Rozpoczynające się dzisiaj w Bydgoszczy, Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce przyniosły dużo wartościowych wyników, które były lepsze od minimów na docelowe, międzynarodowe imprezy. Szczególna uwagę zwrócili na siebie sprinterzy, którzy rywalizowali na dystansie jednego okrążenia. 

W eliminacjach biegu na 400 metrów kobiet, bardzo dobrze spisała się zawodniczka KL Bałtyk Koszalin – Małgorzata Hołub, która po niezbyt dobrze rozpoczętym sezonie, powoli wchodzi na wysokie obroty. Sprinterka pewnie wygrała swój bieg eliminacyjny, z czasem 52,00 sekundy, którym wypełnia minimum na Mistrzostwa Europy w Amsterdamie oraz Igrzyska Olimpijskie w Rio.

Ciekawe rozstrzygnięcia przyniósł bieg eliminacyjny na 400 metrów mężczyzn, w którym aż czterech zawodników wypełniło wskaźnik na Mistrzostwa Europy. Najlepszy był oczywiście Rafał Omelko, który nie dał szans rywalom, przecinając linię mety z czasem 45,68 sekundy. Drugi na mecie Michał Pietrzak, który przecinając linię mety poprawił rekord życiowy – 45,96 sekundy.

Ostatnie miejsce na podium w eliminacjach, przypadło doświadczonemu Kacprowi Kozłowskiemu, który uzyskał 46,14 sekundy. Czwarty był Kamil Budziejewski, który zakończył rywalizację z czasem 46,17 sekundy. Dodatkowo Dawid Kapała, który zajął w tym biegu 13. miejsce, wypełnił minimum na Mistrzostwa Świata Juniorów, które już za kilkanaście dni rozpoczną się w Bydgoszczy.

Komentarze