Świetne wyniki młodych lekkoatletów w Spale! Gwiazdy trzymają formę!

14 lut 2016, 21:55

W ten weekend hala w Spale pełna była wielkich lekkoatletycznych emocji, których przyczyną były mistrzostwa Polski juniorów. Gwiazdami imprezy byli brylujący w sezonie halowym: Ewa Swoboda i Konrad Bukowiecki.

Młoda zawodniczka reprezentująca UKS Czwórkę Żory wygrała w sobotę tytuł najlepszej halowej sprinterki w kraju uzyskując na dystansie 60 metrów wynik 7,24. Pamiętajmy, że dzień wcześniej kapitalnym czasem 7,07 Polka ustanowiła halowy rekord świata juniorów. Drugie miejsce zajęła Klaudia Siciarz, a trzecia na dystansie była Daria Kurz.

Konrad Bukowiecki wraz z innymi zawodnikami pchali na tych zawodach kulą 6-kilogramową. Nominowany do tytułu lekkoatlety stycznia na świecie lekkoatleta uzyskał zwycięstwo w konkursie wynikiem 21,21. Drugi w konkursie Szymon Mazur uzyskał prawie 2,5 metra mniejszą odległość 18,82.

Świetnie biegali też juniorzy na dystansie 60 metrów przez płotki, gdzie poprawiono juniorskie rekordy kraju. Dawid Żebrowski pobiegł dystans w czasie 7,69, a wspomniana już Klaudia Siciarz pobiła o 0,01 sekundy 30-letni rekord Ewy Bednarskiej, biegnąc 8,32.

Multimedalistą imprezy został Bartosz Wójcik, który triumfował w skoku w dal (7,52) i trójskoku (15,19).