Świetny mecz Polaków w Lidze Narodów. Pokonali mistrzów świata

25 cze 2023, 16:12

Dla reprezentacji Polski siatkarzy zakończył się już drugi turniej Ligi Narodów 2023. W ostatnim meczu Biało-Czerwoni pokonali aktualnych mistrzów świata 3:1 (25:19, 28:26, 18:25, 25:20). Po spotkaniu z Włochami naszych zawodników czeka zasłużona przerwa. Do rywalizacji w VNL 2023 powrócą 5 lipca.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Liga Narodów. Zwycięstwo naszych w meczu Włochy – Polska

Początek drugiego turnieju Ligi Narodów nie był najlepszy w wykonaniu podopiecznych Nikoli Grbicia. Polacy pokonali Niemcy i Holandię, ale w obu spotkaniach męczyli się niemiłosiernie i stracili po dwa sety. Zwycięstwa naszym siatkarzom udało się wyszarpać dopiero w tie-breaku. Jeszcze słabiej wyglądał mecz ze Stanami Zjednoczonymi. Tam reprezentacja Polski przegrała 0:3.

Na koniec zmagań w Rotterdamie Biało-Czerwoni pokazali się jednak ze znakomitej strony. W niedzielne popołudnie pokonali Włochów 3:1 (25:19, 28:26, 18:25, 25:20). Znacznie lepiej, niż w poprzednim starciu, radzili sobie tacy zawodnicy jak m.in. Bartosz Kurek, Tomasz Fornal czy Wilfredo Leon. W całym starciu słabiej wyglądał tylko set numer trzy, w którym szczególnie życie Polakom uprzykrzył Włoch Simone Anzani.

Ostatecznie podopieczni Ferdinando De Giorgiego ugrali tylko jedną partię. Nasi siatkarze powody do zadowolenia mogą mieć tym większe, że mistrzowie świata w pięciu wcześniejszych meczach prezentowali się znakomicie i wygrali wszystkie pojedynki. Ponadto w trzech spotkaniach w Rotterdamie nie stracili nawet seta.

Polscy siatkarze zakończyli drugi turniej Ligi Narodów w Rotterdamie z 14 punktami na koncie. W tym momencie zajmują czwartą pozycję w ligowej tabeli. Kolejny mecze zawodnicy Grbicia rozegrają już 5 lipca. Wówczas czekają ich zmagania w ramach turnieju VNL 2023 w Pasay City na Filipinach. Polacy zmierzą sięze Słowenią, Brazylią, Kanadą i Japonią.