Świetny Waczyński nie pomógł Obradoiro

6 gru 2015, 18:26

Rio Natura Monbus Obradoiro uległo na wyjeździe Herbalife Gran Canaria 75:88 w meczu 9. kolejki hiszpańskiej ACB. Świetny mecz w barwach gości rozegrał Adam Waczyński, który był najlepszym zawodnikiem swojej drużyny.

Niemal cały czas, za wyjątkiem I i poczatkiem II kwarty prowadzenie utrzymywali podopieczni Israela Gonzaleza. Od stanu 24:22 dla drużyny Waczyńskiego dominację na parkiecie przejęła drużyna gospodarzy, która spokojnie utrzymywała prowadzenie do końca spotkania.

Polak zdobył 24 pkt i był najskuteczniejszym zawodnikiem Obradoiro. Jednak aż 19 punktów zdobył w pierwszej połowie meczu. W drugiej koszykarze z Gran Canarii zaczęli lepiej radzić sobie z byłym graczem Trafla Sopot. To dla niego już ósmy mecz z podwójnym dorobkiem punktowym.

Po tym zwycięstwie drużyna Gran Canarii plasuje się na 5. miejscu z bilansem 6-3. Drużyna Waczyńskiego z pięcioma zwycięstwami i czterema porażkami jest 7.

Herbalife Gran Canaria-Rio Natura Monbus Obradoiro 88:75(17:18, 31:23, 23:10, 17:25)