Świetny weekend polskich obrońców. Cash i Bochniewicz z ligowymi golami

27 sie 2023, 21:00

Polscy obrońcy mają za sobą bardzo dobre występy w ligowych spotkaniach. Matty Cash strzelił dwa gole w wygranym 3:1 spotkaniu przez Aston Villę z Burnley, natomiast Paweł Bochniewicz wpisał się na listę strzelców w przegranym przez Heerenveen 1:3 starciu ze Spartą Rotterdam.

Dwa gole Casha w Premier League

W trzeciej kolejce Premier League Aston Villa grała na wyjeździe z Burnley, które miało za sobą tylko jedno spotkanie – przegrane 0:3 z Manchesterem City. W wyjściowym składzie “The Villans” znalazł się Matty Cash, który jest pewnym punktem swojej drużyny od początku sezonu.

Reprezentant Polski zanotował kapitalny występ, trafiając do siatki aż dwukrotnie, co w przypadku bocznych obrońców nie jest tak częstym widokiem. 26-latek wpisał się na listę strzelców w ósmej i 20. minucie, pomagając Aston Villi odnotował cenne zwycięstwo 3:1.

Bochniewicz z drugim golem w sezonie

Pewnym punktem swojej drużyny jest także Paweł Bochniewicz, który we wszystkich spotkaniach Heerenveen w obecnym sezonie Eredivisie wychodził na boisko z opaską kapitańską na ramieniu. W niedzielę po raz kolejny w tym sezonie wpisał się na listę strzelców.

27-letni środkowy obrońca strzelił gola w 71. minucie starcia przeciwko Sparcie Rotterdam. Trafienie to nie pomogło jednak gospodarzom w odniesieniu zwycięstwa – przyjezdni dość niespodziewanie triumfowali 3:1, wskakując po tym meczu na fotel lidera tabeli. Dla Polaka była to już druga bramka w tym sezonie.

Zarówno Cash, jak i Bochniewicz nie doczekali się powołania od Fernando Santosa na jego pierwsze zgrupowanie w polskiej kadrze. Gole strzelone w ten weekend mogą sprawić, że obaj otrzymają szansę podczas zbliżającego się, wrześniowego zgrupowania reprezentacji.

Barca wygrywa szalony mecz z Villarrealem. Lewandowski z premierowym golem!