Swoboda i Zalewski ze złotymi medalami

24 cze 2016, 20:56

Ewa Swoboda (UKS Czwórka Żory) oraz Karol Zalewski (AZS Olsztyn) zdobyli złote medale Mistrzostw Polski Seniorów na dystansie 100 metrów. Polskie święto lekkoatletyki zawitało dzisiaj do słonecznej i gorącej Bydgoszczy.

18-letnia Ewa Swoboda nie dała żadnych szans doświadczonym rywalkom i w finałowym biegu przecięła linię mety z czasem 11,34 sekundy (11,46 w eliminacjach), zdobywając tym samym swój pierwszy seniorski tytuł na otwartym stadionie. Wynik ten jest również po raz kolejny potwierdzeniem minimum na Mistrzostwa Europy w Amsterdamie. Druga na mecie zameldowała się Marika Popowicz, która po kontuzji wraca do rywalizacji na wysokim poziomie. Czas uzyskany przez sprinterkę z Bydgoszczy – 11,49 sekundy (11,44 w eliminacjach). Brąz przypadł Annie Kiełbasińskiej, która na mecie zameldowała się z czasem 11,65 sekundy (11,54 w eliminacjach).

Niespodziewanie w rywalizacji mężczyzn zwyciężył Karol Zalewski, który jak wiadomo od kilku lat jest najlepszym polskim zawodnikiem, ale na dystansie 200 metrów. Sprinter z Olsztyna uzyskał czas 10,30 sekundy (10,41 w eliminacjach), a tym samym wypełnił minimum na Mistrzostwa Europy w Amsterdamie. Dość niespodziewanie tylko 2. miejsce zajął Remigiusz Olszewski (10,61 w eliminacjach), który był zdecydowanym faworytem tego biegu. Czas zawodnika z Piły – 10,41 sekundy. Trzecie miejsce przypadło Przemysławowi Słowikowskiemu, który uzyskał czas 10,42 sekundy (10,62 w eliminacjach).