Sytuacja w Lidze Europy i Lidze Konferencji. Eintracht zmierza po finał!

29 kwi 2022, 10:01

W czwartkowy wieczór rozegrane zostały pierwsze mecze półfinałowe Ligi Europy oraz Ligi Konferencji. Świetny mecz w barwach AS Romy rozegrał Nicola Zalewski, z kolei Arkadiusz Milik w meczu Marsylii z Feyenoordem pojawił się na boisku dopiero w 85. minucie.

Liga Europy: szykuje się niemiecki finał w Sewilli?

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet RB Lipsk wygrało na własnym stadionie z Glasgow Rangers po niezbyt porywającym widowisku. Jedynego gola na wagę zwycięstwa w 85. minucie meczu strzelił Angelino. Piłkarze z Bundesligi mają niewielką zaliczkę przed starciem rewanżowym, a to może oznaczać ciężką przeprawę w przyszły czwartek.

W drugim półfinale będący ostatnio w gorszej dyspozycji West Ham United uległ na własnym stadionie Eintrachtowi Frankfurt. Piłkarze Olivera Glasnera po wyeliminowaniu FC Barcelony z sukcesami kontynuują swoją przygodę w europejskiej piłce. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1, a bramki strzelali Knauff, Antonio oraz Kamada. Taki rezultat daje piłkarzom z Frankfurtu bardzo dobrą zaliczkę przed rewanżem, który zagrają przy własnej publiczności.

Podczas meczu w Londynie doszło jeszcze do skandalicznej sytuacji, w której kibice West Hamu po golu Antonio uderzyli dwóch niemieckich komentatorów w trakcie pracy. Klub wydał oświadczenie, w którym zapewnia, że zidentyfikowani sprawcy otrzymają bezterminowy zakaz wstępu na występu drużyny.

Liga Konferencji: błysk Zalewskiego, chwila gry Milika

20-letni Zalewski znalazł się w wyjściowej jedenastce Jose Mourinho na mecz Leicester – AS Roma. Już po kwadransie gry Polak potwierdził słuszność decyzji portugalskiego trenera, gdy zerwał się z piłką w okolicach środka boiska i po rajdzie lewą stroną boiska wystawił świetną piłkę Pellegriniemu. Włoch uderzył z pierwszej piłki i pokonał Kaspera Schmeichela.

Roma trzymała zwycięstwo w ryzach przez niemal godzinę gry, aż w 67. minucie bramkę samobójczą strzelił Mancini. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1 i możemy spodziewać się zaciętej walki w starciu rewanżowym. Zalewski został oceniony najwyżej z piłkarzy Romy przez serwis Sofascore – 7.4. Wyższą notę otrzymał tylko John Evans, obrońca Leicester.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Półfinał numer dwa w Lidze Konferencji dostarczył tego wieczora najwięcej bramek i emocji. Feyenoord podejmował na swoim stadionie Olimpique Marsylia. Gospodarze po 20 minutach gry prowadzili już 2:0 po golach Dessersa i Sinisterra. Piłkarze Jorge Sampaoliego nie odpuścili i również naciskali na rywali, co przyniosło skutek. Jeszcze w pierwszej połowie Dieng oraz Gerson strzelili dwa gole i doprowadzili do remisu.

Druga połowa była już mniej spektakularna, choć rozpoczęła się od drugiego gola Dessersa na 3:2. Nigeryjski napastnik trafił do bramki w 46. minucie i jak się później okazało, tym trafieniem ustalił końcowy wynik meczu. Wracający do formy Arkadiusz Milik pojawił się na boisku w 85. minucie i w ciągu 9 minut gdy miał tylko cztery kontakty z piłką.

Spotkania rewanżowe odbędą się w czwartek 5 maja o godzinie 21:00.

Nicola Zalewski z wyborną asystą! „W stu procentach czuję się Polakiem”