Szalony mecz w Bolonii. Polacy nie dali rady Włochom

15 wrz 2018, 12:26

Reprezentacja Włoch pokonała Polskę 101:82 w meczu kwalifikacyjnym do Mistrzostw Świata rozgrywanym w Bolonii. Biało-Czerwoni w poniedziałek o godz. 21.00 zagrają z Chorwacją w ERGO ARENIE.

W pierwszych akcjach ciężar gry na siebie wziął Mateusz Ponitka – i co ważne był skuteczny. Odpowiadali mu jednak Jeff Brooks oraz Luigi Datome, a rywale na chwilę odskoczyli. Do ataku włączył się po chwili A.J. Slaughter, który doprowadzał do kolejnego remisu. Już w inauguracyjnej kwarcie okazję do debiutu dostał Krzysztof Sulima – podkoszowy dobrze wykorzystywał swoje minuty. Włosi utrzymywali później kilkupunktową przewagę, ale w samej końcówce daleka trójka Kamila Łączyńskiego dawała remis po 10 minutach – 25:25.

Rozgrywający Anwilu poczuł się pewnie – jego drugie trafienie z dystansu na początku drugiej kwarty dawało kadrze pięć punktów prowadzenia. Zawodnicy trenera Meo Sacchettiego krok po kroku odrabiali straty i po trójce Amadeo Della Valle znowu mieli małą przewagę. Biało-Czerwoni też szybko reagowali – i byli skuteczni. Rzut z dystansu Adama Waczyńskiego pozwolił im wyjść na prowadzenie, choć wszystko zmieniało się bardzo szybko. Ostatecznie trafienie Della Valle ustawiło wynik pierwszej połowy na 54:52 dla gospodarzy.

Początek trzeciej kwarty zdecydowanie należał do Włochów, którzy po trafieniu Nicolo Melliego prowadzili nawet ośmioma punktami. Rywale byli świetnie dysponowani w ataku, a nasza drużyna nie była w stanie utrzymać tak wysokiego tempa. Gospodarze znacznie odskakiwali, mimo że bardzo starali się Slaughter i Łączyński. Po 30 minutach rywalizacji było 73:65.

Drużyna trenera Meo Sacchettiego przede wszystkim poprawiła się w defensywie, a Polakom coraz trudniej było rozwinąć skrzydła w ataku. Po kolejnej trójce Della Valle było już 88:76 i było już raczej pewne, że zespół trenera Mike’a Taylora nie odniesie zwycięstwa. Ostatecznie Włosi wygrali w Bolonii 101:82.

Włochy – Polska 101:82 (25:25, 29:27, 19:13, 28:17)

Włochy: Della Valle 28, Brooks 16, Aradori 16, Datome 14, Melli 9, Cinciarini 8, Sacchetti 5, Abass 3, Biligha 2, L. Vitali 0

Polska: Slaughter 28, Ponitka 13, Waczyński 10, Łączyński 9, Gielo 8, Sulima 6, Hrycaniuk 4, Cel 2, Sokołowski 2, Gruszecki 0