Strona główna Lekkoatletyka Szczeciński Mityng Skoku o Tyczce: Triumf Wojciechowskiego!

Szczeciński Mityng Skoku o Tyczce: Triumf Wojciechowskiego!

0
PODZIEL SIĘ

Paweł Wojciechowski zwyciężył w Szczecińskim Mityngu Skoku o Tyczce. Mistrz świata z Daegu wygrał, skacząc w pierwszej próbie 5,78 m. Tym wynikiem wypełnił także minimum PZLA na Halowe Mistrzostwa Świata w Birmingham.

Wojciechowski rozpoczął konkurs od wysokości 5,31 m. Następnie w pierwszych próbach pokonywał 5,46, 5,61, 5,71 i na koniec kluczową dla losów całego konkursu wysokość 5,78 m. Później Polak próbował jeszcze niestety bezskutecznie atakować 5,85 m.

Drugie miejsce zajął Kanadyjczyk Shawnacy Barber, który również pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 5,78 metra, jednak dokonał tej sztuki dopiero w trzeciej próbie. Na najniższym stopniu podium uplasował się Piotr Lisek, który w dzisiejszych zawodach pokonał w pierwszej próbie 5,71 m.

W rywalizacji kobiet zwyciężyła reprezentantka Szwajcarii Angelika Moser, która jako jedyna pokonała poprzeczkę zawieszoną na wysokości 4,41. Tym wynikiem Szwajcarka wyrównała swój najlepszy wynik w tym sezonie. Drugie miejsce zajęła reprezentantka Białorusi Iryna Zhuk – 4,31 m. Natomiast na trzeciej pozycji uplasowała się Niemka Martina Strutz, która również uzyskała 4,31 m. Najlepiej z Polek spisała się Anna Łyko. Zawodniczka MKS MOS Wrocław zajęła czwarte miejsce, ustanawiając przy okazji rekord Polski U18 – 4,11 m.

.

Komentarze