Szczęsny latem odejdzie z Juventusu? Polakiem interesuje się prezes dużego klubu z Turcji

Aktualizacja: 1 cze 2023, 13:10
1 cze 2023, 11:57

Coraz więcej wskazuje na to, że Wojciech Szczęsny może odejść z Juventusu po zakończeniu obecnego sezonu na skutek niezbędnych oszczędności. Według tureckich mediów, jednym z potencjalnych kierunków Polaka może stać się Fenerbahce Stambuł.

Fenerbahce chce Livakovicia lub Szczęsnego

Jak podaje turecka gazeta “Takvim”, prezes Fenerbahce Ali Koc jest przekonany, że podczas letniego okienka transferowego do klubu trafi Dominik Livaković. Bramkarz Dinama Zagrzeb i gwiazdor reprezentacji Chorwacji na ostatnim mundialu w Katarze był łączony z przenosinami do Stambułu od kilku miesięcy.

Prezes Fenerbahce przyznał również, że co prawda klub doszedł do porozumienia z Chorwatem, ale w razie czego ma dla niego zastępstwo na wypadek, gdyby jednak transfer się nie udał. To Wojciech Szczęsny.Pewne jest, że latem sprowadzimy bardzo dobrego bramkarza – powiedział Koc.

Juventus planuje sprzedać Szczęsnego

Zdaniem tureckiej gazety, kwota transferu Livakovicia może wynieść około 10 milionów euro, czyli tyle, ile jest zapisane w jego klauzuli. Jego zarobki z kolei mają oscylować w granicach miliona euro. Obecnie w Dinamie Zagrzeb zarabia 750 tys. euro rocznie.

Informacje na temat potencjalnego zainteresowania Szczęsnym ze strony Fenerbahce zbiegają się z doniesieniami “La Gazzetty dello Sport”. Jako że Juventus nie zagra w kolejnym edycji Ligi Mistrzów, dość mocno odbije się to na jego finansach. Klub ma więc szukać oszczędności, a jednym ze sposobów ma być sprzedaż Polaka, który jest jednym z lepiej opłacanych zawodników “Starej Damy”.

Polak z asystą w finale Ligi Mistrzów. Wciąż ma szansę na trofeum

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA