Strona główna Koszykówka Sześciu młodych graczy dołączy do kadry w Wałbrzychu

Sześciu młodych graczy dołączy do kadry w Wałbrzychu

0

Trzech zawodników z rozszerzonej kadry oraz trzech z zespołu U20 dołączy do głównej reprezentacji Polski, która od 23 lipca będzie trenować w centrum Aqua Zdrój w Wałbrzychu. Drużyna Mike’a Taylora już 6 sierpnia rozegra mecz sparingowy z Holandią.

Powołania z rozszerzonej kadry Polski, która ostatnio rywalizowała w turniejach towarzyskich w Chinach, otrzymali: Filip Matczak (Asseco Gdynia), Jakub Parzeński (MKS Dąbrowa Górnicza) oraz Jarosław Zyskowski (Polfarmex Kutno). Z drużyny U20, biorącej udział w mistrzostwach Europy dywizji B, dołączą: Maciej Bender (West Virginia University, NCAA), Dominik Olejniczak (University of Mississippi, NCAA) oraz Marcel Ponitka (Stelmet BC Zielona Góra).

Pierwszy raz zaprosimy na zgrupowanie kilku młodych zawodników z rozszerzonej reprezentacji oraz z kadry U20. Naszym celem jest nie tylko pokazać im jak pracujemy, ale też żeby zdobywali kolejne doświadczenia, ponieważ za kilka lat to oni mogą stanowić o sile reprezentacji Polski – podkreśla trener reprezentacji Polski Mike Taylor.

Informacja prasowa PZKosz

Komentarze