poniedziałek, 27 czerwca, 2022

Szombathely: Absencja Fajdka. Nowicki bez wygranej!

Sezon lekkoatletyczny bardzo powoli dobiega do końca. Za nami Mistrzostwa Polski, które odbywały się w Radomiu. Przed zawodnikami jeszcze kilka pojedynczych startów, które będą odpowiadały na pytania dotyczące formy zawodników przed Mistrzostwami Świata w Doha. Dziś odbył się kolejny mityng Challengu IAAF rzutu młotem w Szombathely.

Ze startu na Węgrzech zrezygnował świeżo upieczony mistrz Polski- Paweł Fajdek. O zwycięstwo walczył dziś Wojciech Nowicki. Będący w ciężkim treningu mistrz Europy z Berlina, na mistrzostwach w Radomiu nie wykazał się dobrą dyspozycją. Dzisiejszego dnia zaprezentował se o wiele lepiej niż w niedzielę, rzucając ponad 3 metry dalej. W dzisiejszym konkursie rzucił 77.51 metrów. Sensacją jest wygrana zawodnika gospodarzy- Bence Halasza, który posłał młot na odległość 78.54 metrów.

Liderem IAAF Hammer Challenge pozostaje niezmiennie Paweł Fajdek, który tym samym zdobył dziką kartę na start na Mistrzostwach Świata w Doha. Miałoby to większe znaczenie, gdyby Polska miała czterech zawodników z minimum na MŚ. Wtedy PZLA mógłby zdecydować się wysłać także czwartego zawodnika z minimum. Fajdek start w tegorocznych mistrzostwach zapewnił sobie już dwa lata temu wygrywając złoto Mistrzostw Świata w Londynie.

W konkursie kobiet trzecie miejsce zajęła Joanna Fiodorow, która rzuciła dziś 69.64 metrów. Tuż za jej plecami uplasowała się mistrzyni Polski z Radomia- Malwina Kopron. Zawodniczka AZS UMCS Lublin miała tylko jedną mierzoną próbę. Młot poleciał na odległość 69.21 metrów. Zwyciężyła DeAnna Price, rzucając 74.80 metrów.

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Udostępnij

Najnowsze

SOCIAL MEDIA