Strona główna Żużel 1. Liga Szwecja: Fantastyczny Dudek, pechowy Pawlicki. Postawy Polaków w Elitserien

Szwecja: Fantastyczny Dudek, pechowy Pawlicki. Postawy Polaków w Elitserien

0

We wtorkowy wieczór aż czternastu reprezentantów naszego kraju wzięło udział w spotkaniach ligi szwedzkiej. Najlepiej z Polaków spisał się zawodnik Ekantor.pl Falubazu Zielona Góra, Patryk Dudek, który w czterech startach zdobył 12 “oczek”.

Polacy w Skandynawii spisywali się we wtorkowy wieczór bardzo różnie. O dużym pechu może mówić Piotr Pawlicki, który przed pierwszym biegem wykonując próbny start niefortunnie upadł na tor.

Wyniki:

Elit Vetlanda – 37
1. Bartosz Zmarzlik – (3,0,1,1,1) 6 
2. Tobiasz Musielak – (1,2,1,0) 4 
3. Emil Sajfutdinow – (2,3,1,1*,2,0) 9+1
4. Oliver Berntzon- (0,1,-,-) 1
5. Tai Woffinden – (2,3,w,2,d,2) 9
6. Ricky Kling – (2,0,0,-,3) 5
7. Kenny Wennerstram – (1*,1*,-,1) 3+2

Dackarna Malilla – 53
1. Maciej Janowski – (0,2,2,1) 5 
2. Kacper Gomólski – (2,d,0,-) 2 
3. Patryk Dudek – (3,3,3,3) 12 
4. Rune Holta – (1,3,2*,3,3) 12+1
5. Peter Ljung – (1,3,2*,2*,1) 9+2
6. Magnus Karlsson – (0,0,-,0) 0
7. Mikael Max – (3,3,2*,3,2,0) 13+1

Bieg po biegu:
1. Zmarzlik, Gomólski, Musielak, Janowski 4:2
2. Max, Kling, Wennerstram, Karlsson 3:3 (7:5)
3. Dudek, Sajfutdinow, Holta, Berntzon 2:4 (9:9)
4. Max, Woffinden, Ljung, Kling 2:4 (11:13)
5. Holta, Musielak, Wennerstram, Karlsson 3:3 (14:16)
6. Sajfutdinow, Janowski, Berntzon, Gomólski (d) 4:2 (18:18)
7. Dudek, Holta, Musielak, Zmarzlik 1:5 (19:23)
8. Ljung, Max, Sajfutdinow, Kling 1:5 (20:28)
9. Woffinden, Janowski, Zmarzlik, Gomólski 4:2 (24:30)
10. Max, Ljung, Zmarzlik, Woffinden (w/2min) 1:5 (25:35)
11. Kling, Max, Wennerstram, Karlsson 4:2 (29:37)
12. Dudek, Woffinden, Sajfutdinow, Max 3:3 (32:40)
13. Holta, Sajfutdinow, Janowski, Musielak 2:4 (34:44)
14. Dudek, Ljung, Zmarzlik, Woffinden (d) 1:5 (35:49)
15. Holta, Woffinden, Ljung, Sajfutdinow 2:4 (37:53)


Wyniki:

Indianerna Kumla – 50
1.
Antonio Lindbaeck (2,3,2,3,1) 11 
2.
Fredrik Lindgren (d,3,2*,2) 7+1 
3. Piotr Protasiewicz – (2,3,2,1*) 8+1
4.
Joel Andersson (1*,0,1*,0) 2+2
5.
Niels Kristian Iversen (3,3,1,2*,3) 12+1 
6. Mirosław Jabłoński – (2,1,1,3) 7
7. Adrian Cyfer – (0,1,0,2*) 3+1 

Piraterna Motala – 40
1.
Peter Kildemand(3,2,2,3,3,0) 13
2.
Fredrik Engman (1,1*,0,-) 2+1
3.
Greg Hancock (3,0,3,2*,1,2) 11+1 
4.
Jonas Davidsson (d,0,-,0) 0 
5. Piotr Pawlicki – (w,-,-,-) 0
6.
Viktor Palovaara (1,2,0,1,0) 4 
7.
Robert Miśkowiak – (3,2,1,3,1,0) 10 

Bieg po biegu:
1.
Kildemand, Lindbaeck, Engman, Lindgren (d) 2:4
2. Miśkowiak
, Jabłoński, Palovaara, Cyfer 2:4 (4:8)
3.
Hancock, Protasiewicz, Andersson, Davidsson (d) 3:3 (7:11)
4.
Iversen, Miśkowiak, Jabłoński, Pawlicki (w) 4:2 (11:13)
5.
Lindgren, Palovaara, Cyfer, Davidsson 4:2 (15:15)
6. Protasiewicz
, Kildemand, Engman, Andersson 3:3 (18:18)
7.
Lindbaeck, Lindgren, Miśkowiak, Hancock 5:1 (23:19)
8. Miśkowiak
, Protasiewicz, Andersson, Palovaara 3:3 (26:22)
9.
Iversen, Kildemand, Jabłoński, Engman 4:2 (30:24)
10.
Hancock, Lindbaeck, Palovaara, Cyfer 2:4 (32:28)
11. Jabłoński
, Cyfer, Miśkowiak, Palovaara 5:1 (37:29)
12.
Kildemand, Hancock, Iversen, Andersson 1:5 (38:34)
13.
Kildemand, Lindgren, Protasiewicz, Davidsson 3:3 (41:37)
14.
Lindbaeck, Iversen, Hancock, Miśkowiak 5:1 (46:38)
15.
Iversen, Hancock, Lindbaeck, Kildemand 4:2 (50:40)


Wyniki:

Masarna Avesta – 48
1. Przemysław Pawlicki – (1,1,d,3) 5 
2. Robert Lambert – (3,2*,1,0,2,1) 9+1
3. Krzysztof Kasprzak – (3,2,3,1*) 9+1 
4. Linus Sundstroem – Z/Z
5. Adrian Miedziński – (1*,1*,3,1,w)  6+2 
6. Kim Nilsson – (2*,2,1*,2,1,3,1) 12+2
7. Ludvig Lindgren – (3,0,2*,t,2*) 7+2

Lejonen Gislaved – 42
1. Nicki Pedersen – (2,3,3,3,3,2*) 16+1
2. Pontus Aspgren – (0,0,-,-) 0
3. Chris Holder – (1,3,0,2,2,3) 11
4. Sam Masters – (0,3,2*,0) 5+1
5. Kenneth Bjerre – (3,1,2*,d,0) 6+1
6. Mathias Thoernblom – (0,2*,0,-,1) 3+1
7. Joel Kling – (1,0,-,0) 1

Bieg po biegu:
1. Lambert, Pedersen, Pawlicki, Aspgren 4:2
2. Lindgren, Nilsson, Kling, Thoernblom 5:1 (9:3)
3. Kasprzak, Lambert, Holder, Masters 5:1 (14:4)
4. Bjerre, Nilsson, Miedziński, Kling 3:3 (17:7)
5. Masters, Thoernblom, Lambert, Lindgren 1:5 (18:12)
6. Pedersen, Kasprzak, Nilsson, Aspgren 3:3 (21:15)
7. Holder, Masters, Pawlicki, Lambert 1:5 (22:20)
8. Kasprzak, Lindgren, Bjerre, Thoernblom 5:1 (27:21)
9. Pedersen, Nilsson, Miedziński, Holder 3:3 (30:24)
10. Pedersen, Bjerre, Nilsson, Pawlicki (Lindgren – t) 1:5 (31:29)
11. Nilsson, Lindgren, Thoernblom, Kling 5:1 (36:30)
12. Miedziński, Holder, Nilsson, Bjerre (d) 4:2 (40:32)
13. Pedersen, Lambert, Kasprzak, Masters 3:3 (43:35)
14. Pawlicki, Holder, Miedziński, Bjerre 4:2 (47:37)
15. Holder, Pedersen, Lambert, Miedziński (w) 1:5 (48:42)


Wyniki:

Rospiggarna Hallstavik – 57
1.
Jason Doyle – 13+1 (3,3,3,2,2*)
2.
Max Fricke – 6+1 (2*,d,1,3)
3.
Andreas Jonsson – ZZ
4.
Timo Lahti – 13+2 (2*,3,2*,3,0,3)
5.
Martin Vaculik – 8+1 (3,3,0,1,1*)
6.
Jacob Thorssell – 13+2 (2,1,2,2*,3,1,2*)
7.
John Lindman – 4 (0,-,-,1,3)

Smederna Eskilstuna – 33
1.
Mikkel Michelsen – 6+2 (0,1,2*,2,1*,0)
2.
Tomasz Gapiński – 1 (1,0,-,-,0)
3.
Magnus Zetterstroem – 1 (1,0,0,-)
4.
Andrzej Lebiediew – 11 (0,3,2,3,2,1)
5. Paweł Przedpełski – 6 (0,1,2,3)
6.
Linus Ekloef – 2 (1,1,-,0)
7.
Daniel Davidsson – 6 (3,2,0,0,1)

Bieg po biegu:
1.
Doyle, Fricke, Gapiński, Michelsen 5:1
2.
Davidsson, Thorssell, Ekloef, Lindman 2:4 (7:5)
3.
Vaculik, Lahti, Zetterstroem, Lebiediew 5:1 (12:6)
4.
Vaculik, Davidsson, Thorssell, Przedpełski 4:2 (16:8)
5.
Lebiediew, Thorssell, Ekloef, Fricke (d) 2:4 (18:12)
6.
Lahti, Thorssell, Michelsen, Gapiński 5:1 (23:13)
7.
Doyle, Lebiediew, Fricke, Zetterstroem 4:2 (27:15)
8.
Thorssell, Lahti, Przedpełski, Davidsson 5:1 (32:16)
9.
Lebiediew, Michelsen, Thorssell, Vaculik 1:5 (33:21)
10.
Doyle, Przedpełski, Lindman, Davidsson 4:2 (37:23)
11.
Lindman, Thorssell, Davidsson, Ekloef 5:1 (42:24)
12.
Lahti, Michelsen, Vaculik, Zetterstroem 4:2 (46:26)
13.
Fricke, Lebiediew, Michelsen, Lahti 3:3 (49:29)
14. Przedpełski
, Doyle, Vaculik, Gapiński 3:3 (52:32)
15.
Lahti, Doyle, Lebiediew, Michelsen 5:1 (57:33)

Komentarze