środa, 22 czerwca, 2022

Szymon Marciniak sędzią na MŚ 2022 w Katarze. FIFA podjęła historyczną decyzję

FIFA wyznaczyła arbitrów do prowadzenia meczów podczas Mistrzostw Świata w Katarze. Wśród nominowanych sędziów znalazł się Szymon Marciniak. Ponadto światowa federacja piłkarska podjęła historyczną decyzję. Po raz pierwszy mecze na mundialu będzie sędziować sześć kobiet.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Szymon Marciniak wystąpi na MŚ w Katarze

Sternicy FIFA dokonali wyboru arbitrów, którzy będą czuwali nad prawidłowym przebiegiem potyczek w trakcie Mistrzostw Świata w Katarze. Na liście przygotowanej przez światową federację piłkarską znalazło się 36 nazwisk. Wśród nominowanych do gwizdania na turnieju finałowym figuruje również polski sędzia, Szymon Marciniak.

41-latek do prowadzenia rywalizacji podczas katarskiego mundialu wyznaczono drugi raz z rzędu. Na poprzednich Mistrzostwach Świata płocczanin sędziował w dwóch pojedynkach grupowych: Argentyna – Islandia oraz Niemcy – Szwecja. Oprócz Marciniaka, do Kataru pojadą także jego asystenci – Paweł Sokolnicki i Tomasz Listkiewicz. Funkcję arbitra odpowiedzialnego za obsługę systemu VAR powierzono Tomaszowi Kwiatkowskiemu.

Historyczna decyzja władz FIFA

Poza tym, FIFA podjęła niezwykle znaczącą decyzję. Po raz pierwszy w dziejach futbolu przy Mistrzostwach Świata będzie pracować sześć kobiet arbitrów. Będą to: Stephanie Frappart z Francji, Salima Mukansanga z Rwandy, Yoshimi Yamashita z Japonii (główne), Neuza Back z Brazylii, Karen Díaz Medina z Meksyku i Kathryn Nesbitt z USA (asystentki).

Mistrzostwa Świata w Katarze wystartują 21 listopada bieżącego roku i potrwają do 18 grudnia. W trakcie Mundialu zobaczymy 36 sędziów głównych, 69 asystentów oraz 24 arbitrów VAR.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Mistrzostwa Świata w Katarze 2022 – mydlana bańka, która powinna już dawno pęknąć

 

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Udostępnij

Najnowsze

SOCIAL MEDIA